3p

Az Ingatlantájoló összeszedte, hogy mikor, miként érdemes euróban hirdetni egy eladó vagy kiadó házat, lakást. És hogyan árazzunk, hogyan számoljunk, illetve milyen előnyei-hátrányai vannak annak, ha eurós árat adunk meg egy hirdetésnél.

Magyarországon azért még sajnos messze vagyunk attól, ami mondjuk Horvátországban történik. Ott már hosszú évekkel az euró 2023. januári bevezetése előtt jellemzően euró alapon adták ki a tengerhez közeli nyaralókat, sőt, az igen magas külföldi vásárlási arányok miatt természetes volt az is, hogy az árak euróban voltak, vannak megadva.

Ilyesmivel itthon hosszú éveken át csak az irodapiacon lehetett találkozni, ám azért a Balaton környékén, Nyugat-Magyarországon, vagy éppen a főváros felkapott részein, ahol a külföldi befektetők érdemi keresletére számítani lehetett, ott az eladók éltek azzal, hogy euróban határozzák meg az árakat.

Ingatlant hirdetne akár forintban, akár euróban? Próbálja ki szolgáltatásainkat jelentős kedvezménnyel, most!

Ugyanígy a főváros, illetve az egyetemi városok belvárosi részein külföldieknek kiadott lakások esetén is szokássá vált az eurós árképzés.

Illusztráció: Ingatlantájoló
Illusztráció: Ingatlantájoló

Mondani sem kell, hogy nagyon jól jártak az utóbbi hónapokban azok a cégek és magánszemélyek, akik eurós alapon tudtak akár az eladásról, akár a kiadásról megegyezni. Ezzel az egyetlen mozzanattal ugyanis forint alapon könnyen nyerhettek 15-20 százalékot is akár…

A forint körüli bizonytalanságok pedig egyre inkább indokolják azt, hogy eladó vagy kiadó ingatlanunkat euróban hirdessük meg. Persze ahhoz, hogy ezt megtehessük, ismernünk kell a célközönséget, tudnunk kell, hogy kikre számíthatunk potenciális érdeklődőkként.

Egy kisebb vidéki településen például kicsi a valószínűsége, hogy bárki érdeklődne eladó vagy kiadó ingatlanunk iránt, ha azt euróban hirdetnénk, kivéve talán akkor, ha ez a település közvetlenül az osztrák, esetleg a szlovák, a szlovén vagy a horvát határ mellett van és a határ túloldaláról (is) várunk érdeklődőket.

De amennyiben Budapesten adnánk el egy nívós luxuslakást, ahol igenis számíthatunk külföldiek érdeklődésére, akkor már érdemes euróban áraznunk, és ugyanez igaz arra is, ha szintén nívós, egyetem környéki lakásunkkal céloznánk meg külföldi egyetemistákat, vagy a Balatonon, Hévízen hirdetünk eladó vagy kiadó prémium kategóriás ingatlant.

És igen, itt a hangsúly nemcsak az elhelyezkedésen, hanem az ingatlan exkluzivitásán is van. Egy lepukkant vagy éppen csak elfogadható állapotú lakásba ne várjunk euróval érkező vevőket vagy bérlőket, bármilyen kiváló is az ingatlan elhelyezkedése.

Ha euróban szeretnénk megállapodást kötni, nekünk is tennünk kell azért, hogy a hirdetett ingatlan mind műszaki, mind esztétikai szempontból megfeleljen a nemzetközi igényeknek.

Az Ingatlantájolót is üzemeltető Otthontérkép csoport mindig is törekedett arra, hogy szolgáltatásait a hirdetők és ingatlant keresők igényeit maximálisan kielégítve fejlessze.

Így az Ingatlantájolón már nemcsak forintban, hanem euróban is feladhatja hirdetését, mindezt úgy, hogy az érdeklődők az egyes ingatlanokat ár alapján is össze tudják hasonlítani függetlenül attól, hogy az ár melyik pénznemben lett megadva. Az ár szerinti sorba rendezésnél ugyanis a rendszer automatikusan az MNB aktuális árfolyama alapján rendezi sorba a forintban és az euróban megadott árakat.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!