Számos újdonságot tartogat az immár hatodik alkalommal meghirdetett InnoMax pályázat: az idei évben mindenki számára megnyílt a lehetőség, így az Invitel ügyfelei mellett bármely magyar vállalat megmérettetheti magát az InnoMax Business pályázaton. További jelentős újítás, hogy a korábbi évektől eltérően megvalósult projektek helyett projektötletekkel lehet nevezni. Az Invitel ugyanakkor továbbra is nagyra értékeli meglévő ügyfelei hűségét, így számukra megalapította az InnoMax Hűség Díjat, amelyre a vállalatok és intézmények továbbra is megvalósult projektekkel indulhatnak, cégmérettől függetlenül.
Az InnoMax megújuló üzleti kategóriáiban az 5-19 fős, a 20-69 fős és a 70 fő feletti hazai gazdasági társaságok projektötleteit várják, amelyek továbbra is Invitel szolgáltatásokat nyerhetnek, méretüktől függően 500 ezer, 1 millió illetve 2 millió forint értékben. A tavalyi évhez hasonlóan a díj mellett értékes médiamegjelenésekkel is gazdagodnak a nyertesek. A díjak sorsáról idén is rangos szakmai zsűri dönt: az Invitel 2015. március 31-ig várja a pályázatokat.
A siker kulcsa a folyamatos fejlődés
Az Invitel 2009-ben azzal a céllal hozta létre az InnoMax pályázatot, hogy felhívja a figyelmet a kreatív, innovatív kezdeményezésekre, és változatos infokommunikációs szolgáltatásokkal, valamint szakmai tanácsokkal támogassa azokat.
"A folyamatos fejlődés, a megújulás képessége hozzátartozik az Invitel mindennapjaihoz és így van ez az InnoMax esetében is. Míg az első pályázat során 2010-ben 24 jelentkezőt regisztráltunk, addig 2014-ben rekord számú, 114 innovatív vállalat, intézmény, nonprofit szervezet és magánszemély szállt versenybe jobbnál jobb ötletekkel, fejlesztésekkel. Meggyőződésem, hogy a kategóriák bővítésével és ezáltal a pályázók körének további kiszélesítésével idén ezt az eredményt is sikerül jelentősen túlszárnyalnunk” - fogalmazott Mártha Imre, az Invitel operatív főigazgatója.
Változatos iparágak, sokrétű megoldások
Az elmúlt évek tapasztalati azt mutatják, hogy az élelmiszeripartól kezdve a robottechnológiáig a legkülönfélébb iparágak érdeklődését kelti fel a pályázat. A tavalyi győztesek is ezt a sokszínűséget mutatják.
Nagyvállalati kategóriában például a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége (SINOSZ) érdemelte ki a legjobbaknak járó díjat fejlesztésével. A Közép-Európában is egyedülálló KONTAKT Tolmácsszolgálat legfőbb előnye, hogy a kommunikáció során nincs többé szükség a jelnyelvi tolmács személyes jelenlétére: az érintettek tableten, okostelefonon, vagy számítógépen keresztül is elérhetik a videotolmács szolgáltatást.
Szintén példa nélküli a hazai piacon a középvállalati kategória első helyezettje, a DLM Solutions Kft. által kifejlesztett innovatív testbeszéd-elemző alkalmazás. A DLM Pulse olyan tudást ad az értékesítő kezébe, amit csak hosszú idő alatt lehetne elsajátítani. A rendkívül egyszerű kezelőfelületen a felhasználó előre megadott képek alapján pillanatok alatt megadhatja tárgyalópartnere fej-, kéz-, kar- és a lábtartását, valamint felsőteste helyzetét.
A kisvállalatok pályaművei közül pedig az E.N.S. Zrt. startup egyedülálló hírlevél küldő megoldása emelkedett ki, mely akár több millió e-mailből álló kampányok célba juttatását is lehetővé teszi. A startup alig egy év alatt 500 százalékos növekedést ért el, és közel ezer elégedett ügyféllel büszkélkedhet.
A visszaszámlálás elkezdődött
A 2015-ös InnoMax Business Díjra februártól lehet pályázni. A jelentkezéssel kapcsolatos információk és részletek már elérhetők a vállalat InnoMax-ról szóló weboldalán.
Az InnoMax pályázaton a kategóriák száma és a benyújtott pályázatok színvonala egyaránt évről évre nő, és október elején a Magyar Adományozói Fórum (MAF) független bíráló bizottsága Az Év Társadalmi Befektetési Programja Kategóriában második, míg a Leginnovatívabb Támogatói Program Kategóriában harmadik díjjal jutalmazta a kezdeményezést.
(X)