A közlemény ismerteti: a banki különadó időarányos, első negyedévre eső hányadát beszámító adózás előtti eredmény az elmúlt hat év legjobb teljesítménye. Az MKB Bank hasonló módszerrel számított, korrigált eredménye 3,58 milliárd forintot tett ki. A bankcsoport két tagja, az MKB Euroleasing és az MKB Alapkezelő a közlemény szerint kiemelkedő eredményt ért el ebben az időszakban.
Az MKB a 2014-ben megkezdett újjászervezésnek köszönhetően tovább erősítette helyzetét az első három hónapban. A konszolidált banküzemi költségek 1 milliárd forinttal csökkentek a tavalyi év azonos időszakával összehasonlítva, míg 2014 első negyedévéhez képest 30 százalékhoz közelít a javulás (3,5 milliárd forint) - közölte a bank.
A közlemény kitér arra is, hogy az eredményesség növelése, valamint az MKB Bank stratégiai céljainak megvalósítása érdekében átalakult a bank szervezeti struktúrája. Így például a stratégiai, a pénzügyi, valamint HR területeket egy általános vezérigazgató-helyettes irányítja. A hitelintézet erősíteni kívánja pozícióját a lakossági és digitális térben is.
A hitelintézet megerősítette: 2016 júniusáig lezárul az MKB Bank értékesítésének folyamata. A fő cél továbbra is a bank profittermelő képességének és versenyképességének megerősítése.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) március 31-én jelentette be, hogy döntött az MKB Bank értékesítéséről, a bankot a legmagasabb vételárat, 37 milliárd forintot kínáló, a Blue Robin Investments S.C.A., a METIS Magántőkealap és a Pannónia Nyugdíjpénztár, a CIG partnerség tagja által alkotott konzorcium veheti meg, részesedésük a zárási feltételek teljesülését követően 45-45-10 százalék lesz az MKB-ban. Az értékesítés lezárásának feltétele, hogy az MNB engedélyezze a befolyásoló részesedés szerzését.
Az MKB bankcsoport 2015-ben 76,402 milliárd forint auditált adózott veszteséget könyvelt el az egy évvel korábbi 148,110 milliárd forint veszteség után, míg az egyedi reorganizációs tételektől megtisztított veszteség 1,243 milliárd forint volt.
MTI