3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Öt és fél milliárd forintos beruházással fejleszti gyártási kapacitását és a kutatás-fejlesztés informatikai hátterét debreceni gyárában a texasi központú National Instruments (NI) - jelentette be Alex Davern, a cégcsoport ügyvezető alelnöke kedden Debrecenben.

Az NI globális szolgáltatóközpontjának kapacitásbővítését is eredményező fejlesztéssel 210 új, magas hozzáadott értékű munkahely jön létre Debrecenben - mondta az alelnök az NI Hungary megalakulásának 15 éves jubileumán tartott rendezvényen. Alex Davern emlékeztetett rá: az év elején cégvásárlással egy 30 milliárd forint értékű csúcstechnológiát telepítettek Debrecenbe, aminek eredményeként a kis hatótávolságú kommunikációhoz (NFC) és a vezeték nélküli töltéshez kapcsolódó tesztrendszerek gyártó és tudásközpontjává vált a debreceni leányvállalatuk.

Szabó László, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára elmondta: az Európai Unió után az Egyesült Államok a legnagyobb beruházó Magyarországon. A Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) közreműködésével januártól szeptemberig 13 amerikai projekt zárult le, ami 122 milliárd forint tőkebefektetéssel háromezer új munkahelyet teremtett - tette hozzá megjegyezve, hogy további 13 amerikai projektet most készít elő a HIPA, ami újabb 150 milliárdos befektetést és csaknem háromezer újabb munkahelyet jelent az országban.

Papp László (Fidesz-KDNP), Debrecen polgármestere magyar-amerikai sikertörténetnek nevezte Debrecen és az NI 15 évvel ezelőtti találkozását, amely "új korszakot nyitott a város gazdaságfejlesztésében". A 15 évvel ezelőtt egyetlen gyártósorral indult debreceni gyár mára a Tiszántúl egyik tudásközpontjává vált - tette hozzá.

A Google legújabb dobása

Kósa Lajos, az Országgyűlés Fidesz frakciójának vezetője szerint Magyarország kitörési esélye a magas hozzáadott értéket igénylő ipar és szolgáltatás, és ehhez az amerikai cég 15 év alatt elért teljesítménye is hozzájárult. Debrecen igazi értéke az a tudás, amivel az itt dolgozó magyar emberek rendelkeznek - utalt a politikus arra is, hogy a most kezdődő beruházás eredményeként létrejövő 210 új munkahelyre kerülő munkavállalók közel 95 százaléka felsőfokú végzettséggel, illetve angol és más idegen nyelvek ismeretével fog munkába állni.

Ábrahám László, a NI Hungary ügyvezető igazgatója bejelentette: cégük mentorprogramja keretében Debrecen mind a 37 - önkormányzati, egyházi és alapítványi - iskoláját 3-3 robotépítő készlettel ajándékozza meg.

Ezzel tovább erősödik a 2009 óta működő NI mentorprogram, amelynek keretében a 2015-16-os tanévben már több mint négyszáz hazai iskolában, négyezer diáknak tartottak NI robotprogramozási szakkört, és szerveztek versenyeket. Fontos céljuk, hogy minél több diákban keltsenek érdeklődést a műszaki pályák iránt - fűzte hozzá az NI debreceni igazgatója.

Az 1976-ban létrejött National Instruments Corporation 2001-ben hozta létre első külföldi gyártóbázisát Debrecenben. Az elektronikai eszközök gyártása mellett itt kaptak helyet a cégcsoport Európát, Ázsiát és Amerikát kiszolgáló informatikai, jogi és pénzügyi szolgáltatóközpontjai is.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!