Robert Iger minden jel szerint hűségesen követi majd az Eisner által kijelölt útirányt, az eddigi hírek szerint az ázsiai terjeszkedés levezénylését már teljesen saját kompetenciájának tekintette. Az 54 éves Iger elődjéhez hasonlóan rendkívül sikeres karriert futott be: az ABC időjósaként kezdte, majd innen került a tévétársaság, az egyesülés után pedig a Disney élére. Kritikusai a BBC szerint ugyan szemére vetették, hogy televíziós létére nem ért a vidámparkokhoz és a mozifilmekhez, de az Eisnerhez képest visszafogott, diplomatikus stílusa még előnyére válhat.
[ajanlo=94][igazitas=left/]Amellett ugyanis, hogy várhatóan le kell majd csendesítenie a lázadozó befektetőket, lesz egy sokkal kézzelfoghatóbb feladata is: meg kell egyeznie az elmúlt évek sikerfilmjeit gyártó Pixar vezetésével. A számítógépes rajzfilmstúdió alapítója, az Apple-vezér Steve Jobs közismerten nem jött ki Eisnerrel, és a cég Disney-vel kötött szerződése jövőre lejár. Jobs, úgy tűnik, csak arra várt, hogy Eisner felett kimondassék az ítélet, mivel eddig nem nyilatkozott konkrétan a jövőről, és a Walt Disney Co. reményei szerint Iger hamar tető alá tudja majd hozni vele a sikerszéria folytatásához szükséges megállapodást.
Michael Eisnert a nemzetközi topmendezser-szcéna egyik nagy hullócsillagának tekintik, akit nem lehetett könnyen letaszítani két évtized alatt felépített birodalmának trójnáról. Szeptember végén a vezérigazgatói székből visszavonul ugyan, de egy ideig még atyáskodik utódja, Robert Iger és az egész Walt Disney Company felett, öröksége pedig, úgy tűnik, jó ideig meghatározza még a csoport működését.
Vámosi Gergő
Menedzsment Fórum
A Disney a bukott birodalomépítő útján halad tovább
Michael Eisner távozásával talán elcsendesedik a Walt Disney Company vezetői válsága, a bukott vezér öröksége viszont biztosan meghatározó marad.