[ajanlo=50][igazitas=left/]Aki csupán befektetési céllal vásárol itt lakást vagy házat, az sem bánja meg, ugyanis az éves átlagos hozam 7-10 százalék között mozog. Ez ugyan elmarad például a spanyolországitól, ahol 15-18, esetenként 20 százalékos hozam is elérhető volt az elmúlt években, de ez a haszon még mindig jóval túltesz a Magyarországon átlagosan elérhetőn.
Az Agence de la Pinéde ügynökség tapasztalatai szerint nem a 100-200 ezer euró közötti, 1-2 szobás lakások iránt mutatkozik a legnagyobb érdeklődés, hanem elsősorban a drágább kategóriába (400-500 ezer euró) tartozó ingatlanokat keresik a hazai vásárlók. A tapasztalatok szerint egyébként a francia bankok könnyen adnak kölcsönt az uniós állampolgár magyaroknak. A magyar- vagy a horvátországi gyakorlattal ellentétben, szinte kizárólag közjegyző és ingatlanközvetítő közreműködésével lehet ingatlant vásárolni, a tulajdonos és a vevő közvetlenül nem köthet üzletet.
Az Otthon Centrum üzletágának munkatársai azt tapasztalják, hogy a legnépszerűbbek a 100-200 ezer euró közötti, 40-60 négyzetméteres apartmanok. A cég úgy tájékoztatta a Világgazdaságot, hogy a zömmel befektetési célú magyar ingatlanvásárlók egy úgynevezett visszabérlési garanciát is kapnak a fejlesztőtől. Ez bruttó 4 százalékos hozamnak felel meg, amit akkor érhetnek el, ha kilenc évre szóló bérleti szerződést írnak alá.
A drágább ingatlanokat keresik a magyarok a Riviérán
A horvát, a spanyol és az amerikaihoz képest szerényebb, de növekvő arányú azon magyar állampolgárok száma, akik Dél-Franciaországban, Provance-ban és a francia Riviérán vásárolnak ingatlant, derül ki a Világgazdaság cikkéből.