Andrew Pelletier, a Wal-Mart szóvivője érvei szerint a Quebec tartományban lévő Jonquire-ben található üzlet bezárására azért került sor,mert az UFCW szakszervezet "ostoba követelésekkel" állt elő, amelyek valóra válása esetén az üzlet veszteséget termelt volna.
Michael Fraser, az UFCW kanadai igazgatója már másként látja az esetet: "A Wal-Mart valójában azért szabadult meg a dolgozóktól, mert érvényesíttetni akarták jogaikat, és be kívántak lépni egy szakszervezetbe" - idézi a vezetőt a Der Spiegel.
Szakértők szintén kétségbe vonják Pelletier szavait, és kizártnak tartják, hogy egy Wal-Mart üzlet Kanadában ne termeljen nyereséget. Szerintük valójában arról van szó, hogy a kiskereskedelmi lánc erős ellenszenvvel viseltetik a szakszervezetek iránt, s minden eszközzel meggátolja annak megjelenését. Ezt jelzi, hogy a Jonquire-i egység lett volna az első olyan Wal-Mart Észak-Amerikában, amelyben az UWFC megvetette volna lábát.
A világ legnagyobb áruházláncának számító hálózatot számtalanszor vádolták már azzal, hogy kizsigereli alkalmazottait, feketemunkásokat alkalmaz és diszkriminatív módszerekkel él. A cég emiatt év elején kampányba kezdett imázsának javítása érdekében, számolt be a Menedzsment Fórum.
Első lépésként Lee Scott vezérigazgató a vásárlókhoz szóló nyílt levelét közölték le több mint száz napilapban. A vezető emellett kijelentette: a televízióban és a rádióban is vállalja a nyilvános vitát, a fogyasztóvédelmi aktivisták weboldalain szereplő vádakra pedig a saját website-on igyekszik válaszolni.
Menedzsment Fórum
Ágáltak a dolgozók, bezárták a boltot
Munkavállalók állítása szerint a Wal-Mart áruházlánc Kanadában azért zárta be egyik boltját, mert a dolgozók egy szakszervezetbe tömörülve szerették volna képviselni érdekeiket.