Elemzők szerint a legjobban fizetett európai vezetők jövedelme egyre inkább kezd közelíteni az amerikai topmenedzserekéhez. Ezzel szemben az "átlagos főnökök" illetménye még jócskán elmarad az óceán másik patján irányító társaikétól, így például Franciaországban csupán 3,1 millió, Nagy-Britanniában és Svájcban 2,3 millió, Németországban pedig mindössze 1 millió dollárt tett ki a konszernvezetők átlagos fizetése 2003-ban.
[ajanlo=95][igazitas=left/]Magyarországon a vezérigazgatók éves jövedelme meghaladja a 23 millió forintot, s ezt még jelentős összegű mozgóbér egészítheti ki. Utánuk a pénzügyi, az értékesítési, a marketing- és a stratégiai vezetők keresnek a legjobban, írta a Világgazdaság a Hewitt Inside tanácsadó cégre hivatkozva. A vezérigazgatókat tisztes távolságból a pénzügyi vezetők követik bruttó 15 millió forintos éves fizetéssel. A marketingigazgatók 14, a HR-vezetők 13,5, az informatikai igazgatók 12,745, a termelési igazgatók pedig 12,5 millió forintot meghaladó bruttó keresethez jutnak évente. A legrosszabbul a műszaki igazgatókat fizetik meg: éves bruttó bérük alig haladja meg a 10 millió forintot.
A felmérés szerint az éves keresetet minden vezetői poszton milliós nagyságrendű mozgó bér egészíti ki. A vezérigazgatók esetében 7,5 millió forint a változó jövedelem éves mértéke. A termelési és a műszaki igazgatóknál ez a mutató megközelíti az 5 milliót, a többi vezető mozgó bére bruttó 3-3,8 millió forint között mozog.
Menedzsment Fórum
Aprópénz a hazai vezetők bére a németekéhez képest
A Deutsche Bank vezérigazgatója, Josef Ackerman 10,1 millió eurós (mintegy 2,4 milliárd forint) jövedelmével a legjobban fizetett vállalatvezető volt tavaly Németországban. Ehhez képest a hazai vezérigazgatók 23 millió forintos éves fizetése aprópénz, még akkor is, ha azt jelentős összegű mozgóbér egészítheti ki.