5. Válassza külön a munkát és a magánéletet!
A legtöbb e-kereskedést üzemeltető vállalkozó otthonról dolgozik, ami azt jelenti, hogy a családtagok vagy barátok gyakran elterelhetik a figyelmét a munkáról. Amennyiben a számítógép előtt találják, akkor dolgozik, vagyis nem tud bármikor felállni öt percre, hogy félbehagyja, amivel foglalkozott.
6. Nem kell havonta átalakítania weboldalát
"Új ruhát" adni az oldalnak nagy kísértés, amely azonban elsősorban abból fakad, hogy amit minden nap látunk, azt hamar megunjuk. A vevők azonban nem látogatnak el az oldalra minden nap, tehát ők nem unják. Ha a forgalom az elvárásoknak megfelelően alakul, felesleges állandó dizájn-váltással tölteni az időt. Természetesen a tartalomra mindez nem vonatkozik: azok állandó feltöltése kulcsfontosságú, és része kell, hogy legyen a normál üzleti működésnek.
7. Ne próbáljon minden munkát egymaga végezni
Az online üzlettel kapcsolatos feladatok nagy része - a programozás, a dizájn, a szövegírás - külső segítség bevonásával is megoldható. Használja ki a szabadúszók szolgáltatásait: meg fog lepődni, milyen kis költséggel jár és milyen hatékony megfizetni valaki mást ezeknek a feladatoknak az elvégzésére, semmint a saját időnket tölteni ezzel.
Menedzsment Fórum
Az online időpocsékolás ellenszerei
Szinte minden internetes vállalkozó hibája, hogy túl sok időt tölt el az üzlet szempontjából hasznosnak vélt, valójában azonban időrabló tevékenységekkel a hálón. Ez ellen azonban lehet védekezni: a Trader Online cikke alapján összefoglaljuk a legfontosabb tippeket, amelyeket megfogadva az internetes üzlet még inkább sikeres lehet.