Hamis számlákkal akarta a hiányt leplezni Jean-Yves Haberer, a Crédit Lyonnais bank elnöke 1988 és 1993 között. Ezért el is ítélték: másfél évi felfüggesztettet kapott. Benne volt egy amerikai csalásban is, ez volt az Executive Life ügye.
A társadalmi javakkal, valamint a jóhiszeműséggel való visszaélésben volt ludas Jean-Charles Corbet is, aki a csődbe ment francia Air Lib légitársaság elnök-vezérigazgatója volt másfél évig. Jogsértései a társaság jog szerinti felszámolása után öt hónappal derültek ki 2003-ban. Jelenleg ugyan nincs börtönben, de nem utazhat ki Franciaországból.
Hasonló visszaélések miatt ítélték el Loïk Le Floch-Prigent, az Elf energetikai csoport 1989-1993 között regnáló elnök-vezérigazgatóját, aki 2003-ban börtönbe is vonult, de egészségügyi okok miatt idén áprilisban már ki is szabadult.
A francia főnökök között talán a legismertebb Jean-Marie Messier, a Vivendi Universal exelnöke, akit árfolyam-manipulációkkal, hamis tájékoztatással és a társadalmi javak elherdálásával vádolnak, még a vállalat 2001-2002-es üzleti évéről.
A franciák különösen jól emlékezhetnek a Dreyfus névre: ez esetben Robert Louis-Dreyfus nevére, aki a nevét viselő holdingvállalattal fő részvényese volt az Olympique Marseille fociklubnak. Idén júniusban indult ellene vizsgálat visszaélések miatt, melyeket a csapat játékosainak adásvétele közben követett el.
(Menedzsment Fórum)
Csalárd főnökök, csődbe vitt vállalatok
Kiderül-e, mit követett el a Moulinexnél Pierre Blayau, a cég egykori elnök-vezérigazgatója? Vele is hosszabbodik a csaláson ért francia felsővezetők nem éppen rövid listája, melyet a Le Monde című lap állított össze a teljesség igénye nélkül.