3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Barátaimtól sokszor hallom, hogy milyen jó a trénereknek, mert csupa szórakozás a munkájuk, irányítják a csapatokat, nagy röhögések, este buli, ez az igazi álommunka.

Tényleg nagyon jó munka, rengeteg pozitív pillanattal, jó érzés, hogy azonnali visszajelzést kap az ember a munkájáról – és az a tapasztalat, hogy nagyon őszintén, sokszor részletekbe menően is tükröt tartanak a tréningen résztvevők a tréner elé, ami külön öröm a számára. A résztvevők elmondják a jó dolgokat, hogy mit nyújtott számukra a tréning, de azt is megosztják velünk, hogy mivel egészítenék ki. Ezáltal is fejlődnek a képzések vezetői.

Meg kell azonban jegyezni, hogy a trénerré válás folyamata tanulással és kemény munkával van kikövezve. Honnan indul egy tréner? Mikorra jut el olyan szintre, hogy az általa tartott fejlesztés a fent említett álommunka legyen? Az alapok a képzéseken kezdődnek. Megtanulja az ember a szakmai részt, az emberi részt, a személyiségeket, a különböző technikákat. Ez még nem sokban különbözik más szakmáktól. A képzések után az „elméleti tréner” már részt vehet tréningeken segédtrénerként, hogy a gyakorlatban is megtanulhassa azt, amivel majd később eredményesen tudja irányítani, formálni, együttműködésre ösztönözni a sokszor meglepően különböző csapattagokat egy-egy csapatépítő tréning során.

Munka eljutni oda, amikor álommunka lesz trénernek lenni

Aztán ha már a gyakorlatban is elsajátította a tréner a különböző technikákat, elengedik a kezét, és jöhet az éles bevetés.

Megkapjuk az időpontot, a helyszínt, a cég nevét, a létszámot, és a tréning típusát. Ezek alapján minden tréner felkészül a tréningre az alapján, hogy kinek mi a feladata. Többszöri egyeztetés után összeáll a csapatépítő tréning anyaga, részletes programja lépésről lépésre. Figyelembe kell venni a cég profilját, a résztvevők beosztását, a HR munkatárs elvárásait, a csapat létszámát, a csapatépítő tréning elvárt célját. Ezek alapján áll össze a teljes program.

A tréning elején ott áll a trénerrel szemben egy csapat idegen ember, akikről a lehető legrövidebb idő alatt kell felismerni, hogy hogyan dolgoznak, mik az erősségeik és mik a fejlesztendő területek a munkájukban. És itt jön a tréner azon láthatatlan feladata, hogy a résztvevőket egyenként megismerje, és a csapaton belül a kevésbé aktívakat ösztönözze az együttműködésre, a nagyszájúakat, túlpörgőket kissé "megzabolázza”, a negatív, visszahúzó tagokat kizökkentse a megszokott gondolkodásukból.

Amikor az ember felismeri a karaktereket, és a csapatépítő tréning végére látja a változásokat, vagy adott esetben a résztvevők mondják azt el - ez a legszebb része a trénerségnek. Igen, ez már álommunka.

Forrás: Atlantis Child Trainer

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!