Magyarország a világ nyolcadik és Kelet-Közép-Európa harmadik legvonzóbb offshore célországa egy londoni kutatóintézet felmérése szerint. Az Economist Intelligence Unit hatvan országot rangsorolt aszerint, hogy mennyire vonzóak a szolgáltatások kiszervezéséhez, írja a Világgazdaság.
A rangsorolásban a legnagyobb súllyal a képzett munkaerő költsége és színvonala szerepelt. A mintegy félezer üzleti vezető véleményét felmérő szakértők hazánk esetében különösen jónak értékelték a szabályozói környezetet, viszont azt megállapították, hogy a munkaerőköltségek regionális összehasonlításban nálunk a legmagasabbak.
Az infrastruktúra területén Bulgária, a politikai stabilitásban Csehország vezeti a kelet-közép-európai országok mezőnyét, és a világrangsorban is harmadik. A legtöbb kiszervezést világviszonylatban India és Kína vonzza, őket követik a csehek.
[ajanlo=90][igazitas=left/]A kiszervezési tevékenység jelenleg olyannyira meghatározó hatást gyakorol a gazdasági folyamatokra, hogy jelentőségét csak a technológiai fejlődéshez lehet mérni. Az ilyen jellegű beruházásokért folytatott egyre élesedő versenyben Kelet-Közép-Európa pontenciálja kiemelkedően erős.
A megkérdezett vezetők optimisták a 2005-ös év várható üzleti eredményeivel kapcsolatban, Kínáról pedig megoszlik a véleményük. Az ázsiai országot egyszerre tartják sokat ígérő üzleti lehetőségnek és olyan versenytársnak, amellyel egyre nehezebb lesz megküzdeni, írja a Világgazdaság.
Csehország vonzóbb a kiszervezésekhez, mint hazánk
Magyarország a világ nyolcadik és Kelet-Közép-Európa harmadik legvonzóbb offshore célországa, derül ki egy londoni kutatóintézet tanulmányából. A cég hatvan országot rangsorolt aszerint, mennyire vonzóak a szolgáltatások kiszervezése szempontjából, írja a Világgazdaság.