2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kétmilliárd forintos kötelezettsége miatt nemrég csődvédelmet kért a Bakony Művek Autóalkatrész-gyártó Zrt. A cég az elmúlt években több milliárd forintot költött különböző beruházásokra, számításai azonban rendre nem váltak be – értesült a Napi Gazdaság.

A közel hetvenéves társaságnak mára csupán egyetlen leánya maradt, többi érdekeltsége tartozásai fejében már új tulajdonosokhoz került. Mint azt a Bakony Művek egyik magát megnevezni nem kívánó hitelezője a lapnak elmondta: február 20-án a hitelezői választmány fizetési moratóriumot adott a cégnek, ezért már nincs akadálya annak, hogy a csődeljárás jogerőre emelkedjen. (A csődtörvény értelmében, ha ahhoz a hitelezők hozzájárulnak, a társaság 90 napos fizetési moratóriumot kap, amely indokolt esetben további 60 nappal meghosszabbítható.)

Az egykor több mint hatezer dolgozót foglalkoztató Bakony Művek, bízva a kedvező piaci folyamatokban, még az évtized elején jelentős beruházások megvalósításába kezdett. Veszprémben különböző fejlesztésekre több mint 3,5 milliárd forintot költöttek, Hajdúnánáson pedig mintegy 1,5 milliárd forintos költséggel az Electroluxnak termelő hűtőgépalkatrész-gyárat építettek. Az elképzelések azonban nem valósultak meg maradéktalanul. Az egyre veszteségesebben működő Bakony új összetételű vezetése még 2005-ben átfogó szerkezetátalakítási programba kezdett. Ebben az időben a társaság kötelezettségei meghaladták a tízmilliárd forintot, és egyre súlyosabb likviditási gondokkal küzdött.

A többek között a Suzukit és az Opelt is kiszolgáló Bakony Ablaktörlő-rendszerek Kft. 150, a Bakony Préstechnika Kft. 450, a Pelso Szerszámkészítő Kft. pedig 70 dolgozót foglalkoztatva kezdte meg a munkát tavaly tavasszal. Nyár végén azután úgy döntöttek, mindhárom társaságot megpróbálják eladni, az anyacéget pedig csak vagyonkezeléssel foglalkozó holdinggá szervezik, majd megszüntetik. Ám ez az elképzelés sem tudott megvalósulni: a Bakony Ablaktörlő-rendszerek és a Pelso az adósságok fejében került új tulajdonosokhoz, és várhatóan ez lesz a sorsa a 2,2 milliárd forintos jegyzett tőkéjű Bakony Préstechnikai Kft.-nek is - olvasható a Napi Gazdaság cikkében.

Kapcsolódó anyagok:
Lehúzhatja a rolót a Bakony Művek
Átszervezés a Bakony Műveknél
Beszállhat a Bakony Művek a csődbe ment buszgyártóba

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!