Az osztrákok hivatalos indoklásukban erkölcstelennek nevezték a konszern gyakorlatát, mivel "az - meg nem engedhető módon - monopolizálta a húsvéti csokoládé-nyuszik általános formavilágát", idézi a közleményt az APA hírügynökség.
A történet kezdete még 2000-re nyúlik vissza, amikor a Lindt & Sprüngli jogerősen levédette aranyszínű csokinyulát. A konszern ezt követően beperelte az osztrák társaságot, mivel szerintük az jogellenesen lemásolta terméküket. A bíróság helyt adott a svájciak panaszának, és megtiltotta burgenlandiaknak az édesség forgalomba hozását, s a döntést a felülvizsgálati kérelmek ellenére sem változtatta meg.
A Hauswirth szerint a bíróság túl messzire megy, amikor "mindent védelem alá von, ami ül és egy piros masnit visel". Szerintük szó sem lehet plágiumról, hiszen a cég nem vette át egy az egyben ezeket a motívumokat, hanem saját ízlése szerint átformálta azokat.
A Lindts képviselői ezzel szemben utalnak arra, hogy az aranyszínű csokinyulak már 1952 óta jelen vannak a német és a svájci piacon, viszont Ausztriában csak 1995 után kerültek forgalomba. A burgenlandi cég egyébként 1962 óta gyárt ilyen típusú édességet.
Menedzsment Fórum
Csokinyuszi-háborúba keveredett a svájci édesipari óriás
Bírósághoz kíván fordulni a burgenlandi Hauswirth édesipari cég, mivel véleményük szerint a világszerte ismert svájci konszern, a Lindt & Sprüngli kisajátította magának a húsvéti csokinyuszit.