4p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az interneten keresztüli távoktatás alapjaiban változtathatja meg az ismeretek átadásának és befogadásának eddigi gyakorlatát, hiszen az iskolák vagy vállalatok úgy tarthatnak tanfolyamokat, hogy bár a “hallgatók” akár a világ bármely pontján ülhetnek számítógépeik elé, mégis egy virtuális osztályteremben foglalnak helyet.

Eltérés tapasztalható a technikai feltételekben is. Az aszinkron megoldásnál már egy viszonylag olcsóbb számítógép is megteszi, (az átlagos, internet-böngészésre használható számítógépek mindegyike megfelelő) akár egy lassabb, modemes kapcsolattal ellátva. A szinkron e-learning lehetőségeinek teljes kihasználásához viszont már egy erőteljesebb multimédiás számítógép szükséges, a szélessávú (minimum ISDN) kapcsolatról már nem is beszélve.

Ez a felosztás azonban ne tévesszen meg senkit: habár a két rendszer különállónak látszik, a gyakorlatban ezek egymást nem helyettesítik, inkább kiegészítik. Mindkettő másra használható jobban, sőt, a teljes képzési megoldás mindig is magában fogja foglalni a hagyományos, tantermi és szabadtéri tréningeket is.

Milyen előnyöket kínál az e-learning?
Rugalmasság, elérhetőség és kényelem - ugyanis a felhasználók bármikor, kényelmesen, saját időbeosztásuk szerint haladhatnak az anyagban, nincsenek a hagyományos képzésben megszokott módon időhöz, térhez kötve.

Fontos a költséghatékonyság kiemelése is, hiszen nincs szükség az anyagok terjesztésére - a webes környezet egyszeri költségén kívül - nincsenek utazási és szállás-költségek, kevesebb hasznos munkaidő esik ki.

További előny, hogy könnyen frissíthető és mindig naprakész. Elég az anyagot egyszer frissíteni, nincsenek újranyomási, szállítási (mint például a könyveknél vagy CD-ROM-oknál) költségek, ugyanakkor a változás mindenhol azonnal megjelenik, így biztosított, hogy mindenki ugyanazt az információt kapja, egy cég munkatársai így naprakészek lehetnek, feladataikhoz a legfrissebb ismereteket használhatják fel.

Az oktatás személyre szabott, megfelelő tartalmi és technikai háttérrel illetve előkészítés után lehetővé válik az, hogy mindenki a neki leginkább megfelelő anyagot kapja, a neki megfelelő formában és mennyiségben. Felmérések szerint ennek eredményeként a tanulási ciklus akár 70-80%-al is felgyorsítható.

A programok bármikor, bárhonnan hozzáférhetőek és hatékony technológiai háttérrel a napi munkában is hasznos és azonnal hasznosítható tudásanyagot adnak át.

Mire jó és mire nem az e-learning?

Ha ez ennyire szép és jó, kérdezhetnénk, mi szükség van ezentúl a hagyományos képzésre, a tréningekre, az iskolákra? Nagyon is sok.

Az e-learning sem használható mindenre - vagy legalábbis nem hatásosan. Leghatásosabban azokon a területeken használható, ahol jól meghatározott, körülírható, ha szükséges, szimulálható tudásanyagot, információt kell átadni. Ez többé-kevésbé lefedi az összes szakmai jellegű képzést, továbbképzést (például számviteli, gazdasági, műszaki, IT vagy akár jogi témákban.) Ha fontos a naprakészség, mindig a legújabb ismeretek átadása, a folyamatos képzés illetve tanulás, az e-learning a jelenleg elképzelhető legjobb megoldás.

A tanulás azonban nem csak az információ átadása, feldolgozása, tudássá alakítása: a képzés olyan készségek, képességek, gondolkodásmód, attitűdök átadásából is áll, amelyekre még mindig nem ismerünk jobb módszert a személyes kontaktusnál.

Az emberi kapcsolat nagyon fontos dolog és ennek az élménynek az e-learninggel csak a töredékét vagyunk képesek - akár a legmodernebb telekommunikációs eszközökkel is - "reprodukálni".

Ezen okok miatt biztosan állítható, hogy az e-learning nem annyira felváltani, mint inkább kiegészíteni fogja a hagyományos, személyes kapcsolatra alapuló oktatást - mint erre néhány szervezetben már jó példákat is láthatunk.

További elearning-gel kapcsolatos információk a Humántréner oldalain

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!