Szabó Balázs tájékoztatása szerint annak ellenére, hogy a 2009-es évet több mint egymilliárd forintos negatív eredménnyel zárták, 2010-ben a bevezetett takarékossági intézkedéseknek - a létszámcsökkentés mellett például a műszakoptimalizálásnak - köszönhetően az árbevételcsökkenése ellenére sikerült 50 százalékkal lefaragni a veszteséget.
A kékkúti üzem a tavalyi 5,8 milliárd forintos árbevétel után 2011-ben 3 százalékos növekedést tervez, a 2010-es árbevétel- csökkenés hátterében a negatív piaci trendek álltak - húzta alá Szabó Balázs.
Tájékoztatása szerint a Nestlé Waters leányvállalataként működő társaság tavaly 101,8 millió palack ásványvizet értékesített Magyarországon. A vállalat nem exportál, csak a hazai piacon értékesíti a Káli-medencében működő öt kútból palackozott ásvány- és forrásvizeket Theodora és Nestlé Aquarel márkanév alatt.
A Kékkúti Ásványvíz Zrt. tízezer négyzetméteres alapterületű gyárában három gyártósor üzemel, ezek kapacitása napi kilencszázezer palack. A három gyártósorból kettő PET palackot, egy üveges ásványvizet tölt.
Szabó Balázs elmondta, hogy a palackozóüzemben jelenleg 80 embert foglalkoztatnak, de a nyári szezonra 11 dolgozóval bővítik a létszámot.
A cég a Balaton-felvidéki Nemzeti Park területén helyezkedik el, ezért a környezetvédelem a vállalati felelősségvállalás része - mondta az igazgató. Saját erőből, mintegy százmillió forintos beruházásból kiépítették a kékkúti önkormányzattal együtt az üzem és a település szennyvízelvezetéséhez szükséges csatornahálózatot. A Káli-medence kamionforgalmának csökkentésére egy elkerülő út megépítésének engedélyezését is a vállalat finanszírozta.
Az igazgató tájékoztatott arról is, hogy a Kékkúti Ásványvíz Zrt. az ásványvízbázis megőrzése érdekében 40 monitoring kutat tart fenn, ezek üzemeltetését az Aquaprofit Zrt. végzi. A monitoring rendszer objektumaiban vízszintregisztrálást és évente 4000 vízmintavételezést végeznek, melynek során hatóságilag előírt gyakorisággal végzik el a mikrobiológiai és kémiai vízvizsgálatokat.
MTI