A Mercer nemzetközi személyzeti tanácsadó cég 16 országra kiterjedő, 2004-2005-ös, "Mi van a borítékban" című felmérése szerint a legjobban a svájci és az amerikai vezetőket fizetik meg.
A tengerentúlon elsősorban a pénzügyi, az informatikai, az értékesítési és emberierőforrás-vezetők járnak anyagilag a legjobban. A fizetések nagyságát tekintve - az extrákat is beleszámítva - a harmadik helyen Nagy-Britannia található, majd Németország és Hong Kong következik a sorban. Az elmúlt évben Európában nagyobb mértékben emelték a főnöki fizetéseket, mint az Egyesült Államokban.
Magyarországon - a Mercer szerint - a pénzügyi és számviteli főnökök (gazdasági igazgatók) évente minimum 46 ezer dollárt (8,8 millió forintot) visznek haza, a prémiumokkal együtt pedig 55 és 91 ezer dollár között mozoghat az éves jövedelmük. Ehhez képest Törökországban, Oroszországban, valamint a lengyeleknél és a cseheknél is jobban megfizetik ezeket a vezetőket. A sereghajtó jelenleg Bulgária.
Feltűnő, hogy a török topmenedzserek magasan vernek mindenkit az Oderától az Eufráteszig húzódó régióban, és ők kapják majdnem a legtöbb bónuszt is, amely az alapfizetés 18 százalékát teszi ki átlagban. Ennél magasabb prémiumot - 21 százalékot - csak a csehországi felső vezetők kapnak, írja elemzésében a Népszabadság.
Fizetésben a török topmenedzserek is verik a hazaiakat
A magyar vállalati vezetők fizetése korántsem áll előkelő helyen Európában, derül ki a Népszabadság által közölt nemzetközi felmérésből. Világviszonylatban az amerikai és a svájci főnökök részesülnek a legnagyobb illetményben.