[ajanlo=94][igazitas=left/]A munkaadóknak nem kell tovább tehetetlenül nézniük, hogy milyen végzettségű szakmunkások kerülnek ki évről-évre az iskolapadból. A vállalkozások a megalakuló térségi integrációs szakképző központok (tiszk) tanácsadó testületeiben érvényesíthetik majd érdekeiket. Ennek során véleményezhetik a régióbeli képzési szerkezet kialakítását és ellenőrizhetik a gyakorlati munkát is. A tanácsadók között képviseltetik magukat a gazdasági és iparkamarák, a munkaadók és a munkaügyi központok is.
A stratégia arról is rendelkezik, hogy bővíteni kell a munkahelyteremtő beruházásokhoz kapcsolódó képzéseket. A szakképzés átalakítását nemcsak a diákok rohamosan fogyó száma indokolja, hanem a szakiskolások és szakmunkások drámai hiánya is a munkaerő-piacon. A milliárdos nagyságrendű uniós forrásokból létrehozott tiszk-rendszer remélhetőleg megoldja, hogy működőképes legyen a szakképzés Magyarországon, olvasható a Világgazdaságban.
Foglalkoztatásbarát lesz a hazai szakképzés
Az idei évtől jogszabály biztosítja a munkaadóknak, hogy véleményezhessék a szakképzési programokat. A hamarosan kormány elé kerülő szakképzés fejlesztését célzó stratégia megvalósítása során több, mint 226 milliárd forint lesz arra, hogy összhangba kerüljön a gazdasági igény és az oktatási rendszer, írja a Világgazdaság.