A két cég hétfőn írta alá a felvásárlásról szóló megegyezést, melynek értelmében a Verizon készpénzben, részvényekben és osztalékban 6, 75 milliárd dollárt fizet az MCI-nek. A szerződés aláírása meglepte az elemzőket, akik úgy értesültek, a rivális Qwest által tett ajánlat magasabb volt a Verizonénál, írja a BBC News.
A Verizon azonban jóval nagyobb a Qwestnél, kevésbé van eladósodva, és rendelkezik egy sikeres mobilüzletággal, s ez mind közrejátszhatott az igazgatótanács számukra kedvező döntésében. Az amerikai távolsági hívások piacán második helyet elfoglaló MCI megvétele a Verizon számára pedig nemzetközi hálózatot és jelentős mennyiségű új üzleti előfizetőt jelent.
[ajanlo=90][igazitas=left/] Az MCI elődje, a WorldCom áprilisi csődbejelentését két évvel korábban egy jelentős pénzügyi botrány előzte meg, melynek során az akkor még WorldCom néven futó vállalat beismerte, könyvelése illegális elemeket, valamint manipulált profitadatokat tartalmazott. A részvényesek 180 milliárd dollárt, a húszezer dolgozó a munkáját vesztette el a társaság összeomlásával. A WorldCom korábbi vezetője, Bernie Ebbers jelenleg 11 milliárd dollár értékű csalás vádjával áll bíróság előtt.
Tavaly a Qwest könyveit is vizsgálták az illetékes hatóságok, és megállapították az eredmények manipulálásának tényét. Ennek eredményeként az Egyesült Államok Értékpapír és Tőzsdei Bizottsága (SEC) 250 millió dollár megfizetésére kötelezte a céget.
Az MCI felvásárlása tavaly október óta az ötödik dollármilliárdos nagyságrendű telekommunikációs ügylet, amely az Egyesült Államok piacán zajló nagyléptékű konszolidációról tanúskodik. Mint arról lapunk is beszámolt, az SBC alig néhány héttel ezelőtt írta alá az AT &T akvizíciójáról szóló 1,6 milliárd dolláros szerződést.
Menedzsment Fórum
Hétmilliárd dollárért a Verizoné az MCI
Az amerikai telekommunikációs piacon zajló konszolidáció jeleként a Verizon mintegy hétmilliárd dolláros ajánlatával elnyerte az MCI telefontársaság felvásárlásának jogát a Qwest ellenében.