Az NHH keddi közlése szerint a négy legnagyobb kábelmodemes szolgáltató ügyfeleinek száma szeptemberben 2,71 százalékkal, közel 377 ezerre nőtt. A hagyományos telefonvonalon szélessávú ADSL-internetszolgáltatásra előfizetők száma szeptemberben 1,46 százalékkal, 713 ezerre emelkedett.
A szélessávú hozzáférések száma szeptember végén 1,9 millió volt, az egy hónappal korábbi 1,07 millió után - az öt egykori monopolszolgáltató (Emitel, Hungarotel, Invitel, Magyar Telekom, Monortel), a vezető alternatív szolgáltatók (PanTel, Tele2, GTS Datanet, eTel) és a legnagyobb kábeltelevíziós társaságok (UPC, T-Kábel, Fibernet, DIGI) önkéntes adatközlésére épülő gyorsjelentés szerint.
A jelentésben szereplő négy legnagyobb kábeltelevíziós szolgáltató részesedése a teljes kábelmodemes piacon 75-80 százalék körüli. Így – a vezeték nélküli hozzáféréseket nem számolva – a teljes magyarországi szélessávú előfizetői réteg mintegy 1,2 milliós.
A mobil-szélessávhoz 3G-s adatkártyával mintegy 200 ezren férnek hozzá, és ugyanennyien vesznek igénybe szélessávú internetszolgáltatást egyéb vezeték nélküli technológiákkal. Összességében ez azt jelenti, hogy Magyarországon a lakosság mintegy 16 százaléka rendelkezik valamilyen, a szélessávú hozzáférést lehetővé tevő előfizetéssel.
Szeptemberben folytatódott a bekapcsolt vezetékes telefonvonalak számának csökkenése, a vonalak száma 8 ezerrel, 3 millió 275 ezerre csökkent. Ennek megfelelően a 100 lakosra jutó hangátviteli csatornák száma az előző havi 32,66-ról 32,58 mérséklődött. A háztartások telefonellátottságának aránya is csökkent, az augusztus végi 64,99 százalékról 64,77 százalékra.