A politikusok "internetesítésének" módja még kevésbé világos. Magyar Bálint szerint a jelenlegi helyzetet jól jellemzi, hogy eddig még azt nem sikerült elérni, hogy az Országgyűlés Informatikai és távközlési bizottságának tagjai a bizottságon belüli kapcsolattartásban áttérjenek az e-mailre. Ezek után talán nem meglepő, hogy az internet kérdéseiben való tájékozatlanságot feltételeztek a beszélgetés résztvevői a néhány hónapja felvetett tartalomszűrési elképzelések mögött is.
Sükösd Miklós 7 pontban foglalta össze a legfontosabb tennivalókat, melyek közül törvényi szabályozás fontosságára és a civil szervesetek szerepére külön is felhívta a figyelmet. Simon Gábor az internet "tömegesítését" szorgalmazta és a létező jó modelleket, többek között a svéd munkaadók által a munkavállalóknak nyújtott "informatikai kedvezményeket" említette. Vadász Gábor nemzetközi felmérésekre hivatkozva arra hívta fel a figyelmet, hogy Magyarország a humán infrastruktúra alkalmas arra, hogy erre alapozva, megfelelő műszaki beruházásokkal közelebb kerüljünk az információs társadalomhoz.
A távozó vendégeket Sükösd némi szellemi munícióval is ellátta, mikor közreadta egykori kommunista jelszavakra írt parafrázisait:
"Tiéd a site, magadnak építed"
"Éljen a megbonthatatlan konfiguráció"
"Új barázdát szánt az eke,
kollegina, e-mailezhetek-e?"