A nemzetközi kapcsolatok szakon tanuló hallgatók az alapozó tárgyak elvégzését követően öt különböző szakirány közül választhatnak: EU-tanulmányok I. (társadalomtudományi) és II. (gazdasági), Nemzetközi üzleti kommunikáció, Sportdiplomácia és Nemzetközi újságírás szakirány. A hallgatók különösen a szociológia, a diplomáciatörténet, a politológia, a hazai és nemzetközi köz- és magánjog, a külkereskedelmi jog és technika, a gazdasági diplomácia és lobbizás, a biztonságpolitika, a környezetvédelem, valamint az Európai Unióval kapcsolatos tantárgyak iránt érdeklődnek elsősorban. A munkaerő-piacon többek között európai uniós köztisztviselő, EU-pályázatíró, gazdasági lobbi szakértő, nemzetközi kapcsolatok szakértő, külpolitikai elemző, sportdiplomáciai szakember, külpolitikai és gazdasági szakújságíró, ökopolitikai szakember lesz azokból, akik ezen a szakon szereznek diplomát - derül ki a ZSKF sajtóanyagából.
A kommunikáció-művelődésszervező szakon és a művelődésszervező szak levelező tagozatán a leghasznosabbnak értékelt tantárgyak a pszichológia, a kommunikációs és médiaismereti tárgyak, a felnőttoktatás, az etológia, a tömegkommunikáció és a tömegkultúra, a Public Relations, az internetes kommunikáció, a reklám, a film- és videókultúra, valamint kiemelten a stúdiógyakorlat a főiskola professzionális audiovideo stúdiójában. Szakemberek kerülnek a munkaerő-piacra a közművelődés, a művészet, a felnőttképzés, a kormányzati és civil szervezetek kommunikációja, a sajtószóvivői, kulturális, sport-, szabadidős és szórakoztatási foglalkozások, a PR és marketing, valamint a digitális média területén. Az orientálódást három szakirány segíti: Kulturális PR szakirány, Kommunikációs menedzseri szakirány és Nemzetközi újságírás szakirány.
A humánerőforrás-menedzser szakon a kiscsoportos oktatásnak köszönhetően a közkedvelt tárgyak közé tartozik többek között a közgazdaságtan is. Emellett a vezetési, magatartástudományi és jogi ismeretek kerülnek előtérbe a gazdaság-, foglalkoztatás-, és szociálpolitikai ismeretek, illetve az emberierőforrás-gazdálkodás mellett. A PR-képzés és a tréningek ezen a szakon kapják a legnagyobb hangsúlyt. Az itt végzők számára kimenetként olyan területeket ajánlunk, mint a humánerőforrás-menedzsment, a vállalatirányítás, a szervezetfejlesztés, a kontrolling, a HR stratégiai tanácsadás, a fejvadászat, a vezetési tanácsadás, a munkaerő-piaci, vagy foglalkoztatáspolitikai elemzés és tanácsadás.
A szakokon az adott szakma által elismert szakemberek tanítanak. Ők javarészt saját maguk által összeállított jegyzeteket és szöveggyűjteményeket készítenek a hallgatók számára. A főiskola az elmúlt öt év alatt mintegy kilencven jegyzetet tett így elérhetővé. Az iskola különböző cégeknél, intézményeknél biztosít a munkaerő-piacon való könnyebb érvényesülés érdekében a hallgatók számára szakmai gyakorlatot.
Menedzsment Fórum
Kilenc új képzés a Zsigmond Király Főiskolán
A Zsigmond Király Főiskola 2005 őszén lesz ötéves. A hallgatói létszám ez idő alatt 260-ról 5000-re nőtt, s a meghirdetett szakok és képzések száma is növekedett. 2005. szeptemberétől és 2006. februárjától összesen kilenc szakirányú továbbképzési szak indul: Érdekérvényesítő (lobbi), Európai Unió, Kiadói szerkesztő, Média-kommunikációs, Pénzügy: adó, illeték, vám, Public Relations, Regionális gazdasági szakértő.