A cégismeret, a jelölt előzetes tájékozottsága, a vállalattal kapcsolatos ismeretek, a terület iránti elkötelezettség, a tanulmányok, mint témakör biztosan felmerül az interjú során, csakúgy, mint a jövőbeli tervek, a karrierelképzelések, a jövedelemmel kapcsolatos lehetőségek és igények, a hobbi és az érdeklődési kör.
[ajanlo=128][igazitas=left/]A jelenleg semmilyen metódussal nem helyettesíthető személyes találkozás során munkahelyi tapasztalatokra, sikerekre, kudarcokra, erősségekre, fejlesztendő területekre derülhet fény. A professzionális interjúk során azonban előkerülnek olyan kérdések is, amelyek nem minősülnek szokványosnak, a munkakör szempontjából azonban fontosak. Ilyenek például a interperszonális képességekre, a munkastílusra vagy a szakmai hibákra irányuló felvetések: utóbbival például a jelölt nyíltsága is tesztelhető.
A "Mit jelent a siker az ön számára?" vagy a "Meséljen el egy esetet, amikor éppen egy rossz hírt kellett közölnie valakivel!" típusú felvetésekre adott válaszokból elsősorban a személyiségjegyekre lehet következtetni, számol be a elemzésében a Világgazdaság.
Kiugratják a nyulat a bokorból az állásinterjún
Az állásinterjúkon manapság már nem csupán a szakmai alkalmasságot tesztelik, hanem olyan kérdéseket is feltesznek, amelyek nem tekinthetők szokványosnak, s végső soron a személyiséget mérik fel, írja elemzésében a Világgazdaság.