"Ha nem ismeri a melléket, kérem várjon a kezelő jelentkezéséig..." Ugye mindenkinek volt már hasonló élményben része? Sőt bizonyosan akadnak olyanok is, akikben felelevenedik legutóbbi telefonálásuk emléke, mikor 3 perc elteltével sem sikerült kapcsolatba lépniük a kívánt személlyel. Annak ellenére, hogy a vállalatok zöme a problémával tökéletesen tisztában van, csak néhány akad, mely tenni is hajlandó egy színvonalasabb szolgáltatásnyújtásért.
[ajanlo=101][igazitas=left/]
Míg Európában még hódít a minél keletebbre kihelyezett call-centerek láza, addig az Egyesült Államokba éppen most szállingóznak vissza a korábban kitelepített telefonközpontok. Az ügyfeleink egy része ráébredt, hogy nem minden alakult az elvárásaiknak megfelelőn, fogalmazott óvatosan a Gartner's kutató cég szóvivője.
A költségek egy külföldi recepciós esetében tranzakciónként nem érik el a két dollárt, míg ugyanez a szolgáltatás az USA-ban 4,25 dollárba kerül. Amennyiben számítógép vezérli a hívásokat az ár mindössze 65 cent (118 forint). A vállalatok a költséghatékony megoldások hívei, de szeretnének élni a barátságos, hazai hangban rejlő előnyökkel is. E kettő ötvöződik a "virtuális recepciósban".
Az Egyesült Államokban is úttörőnek számító vállalkozást még csupán néhányan űzik, de a tapasztalatok alapján egyre többen választják a recepció fenntartás új módját. A virtuális recepciós egyik régi motorosának számít a nevével az ötvenes éveket idéző Ruby Receptionist vállalat, mely tucatnyi ügyfelet mondhat magáénak. A cég mindössze 9 alkalmazottal dolgozik, akik a telefonhívások fogadása mellett számos titkárnői feladatot is ellátnak. A hívás beérkezésével egy időben egy monitoron minden fontos információ megjelenik az adott vállalatról. Amennyiben a hívó időpontot szeretne egyeztetni egy találkozóhoz, erre is lehetőség van egy web-alapú naptár segítségével. A cég javadalmazása az alapján történik, hány percet beszélnek egy-egy ügyféllel.
A Gartner's felmérése szerint a költségek lefaragása érdekében egyre többen választják a tisztán számítógépes alkalmazásokat, a fejlesztők pedig minél hitelesebb hang előállításán fáradoznak. Még kétséges, hogy valóban a virtuális titkárnő, avagy számítógépes mása-e a jövő útja, de az iparágban tevékenykedők szerint előbbinek jó esélyei vannak, hisz az emberi kontaktussal semmi sem pótolható.
Menedzsment Fórum
Közeleg a virtuális recepciósok kora
Miközben az európai nagyvállalatok egyre keletebbre helyezik call-centereiket, az Egyesült Államokban a trend megfordulni látszik. Néhányan már felismerték a hazai munkaerő és a technikai vívmányok ötvözésében rejlő lehetőségeket.