A közös megegyezéssel távozó dolgozók kiegészítő juttatásban részesültek, a törvényileg biztosított végkielégítés mintegy kétszeresét kapták. Néhány munkatárs úgy döntött, hogy a részvénytársaság rendes felmondással szüntesse meg munkaviszonyukat. Ők akkor kapják meg a felmondást, amikor erre mód nyílik, munkajogi védettségük pedig megszűnik.
A költségcsökkentést célul kitűző szervezeti változások a termelést, a kereskedelmi és a logisztikai területet egyaránt érintették. Martfűn 41-gyel, Sopronban hússzal, Budapesten 51 fővel csökkentették a létszámot, 21 dolgozó a vidéki régiók raktáraiból került a leépítendők listájára.
A leépítésben érintett telephelyeken azokat a juttatásokat biztosították, amelyeket a csoportos létszámcsökkentésben érintettek Budapesten, illetve Martfűn kaptak. A távozó dolgozóknak a munkaügyi központok helyben nyújtottak tanácsokat, tette hozzá a vezető. Martfűn többen is igénybe vették ezt a szolgáltatását, Sopronban és Budapesten viszont kifejezetten alacsony volt az érdeklődés.
A létszámcsökkentésre és a szervezeti felépítés átszervezésére a piaci körülmények késztették a részvénytársaságot. Ezzel összefüggésben az igényekhez igazítja a cég termelési kapacitásait, Martfűn például csökkentik a termelés műszakszámát. Emellett átstrukturálják a kereskedelem szervezeti rendszerét is: a korábbinál kevesebb kereskedelmi képviselővel oldják meg a vevők kiszolgálását.
Az rt. adózás előtti nyeresége a 2004-es első fél évben 83 százalékkal csökkent az előző év első hat hónapjának 390,7 millió forintos eredményéhez képest. A bevétel viszont 17,1 százalékkal, 19,55 milliárd forintra nőtt.
(MTI)
Közös megegyezéssel kerültek utcára a Brau Hungária dolgozói
A Brau Union Hungária Sörgyárak Rt. mintegy 17 százalékos létszámcsökkentése 133 dolgozót érint. Közülük százhúsznak a munkaviszonya közös megegyezéssel szűnt meg a napokban - mondta Diós László, a cég emberi erőforrás igazgatója hétfőn.