Az ipar termelése korrekciók nélkül 2,7 százalékkal haladta meg a 2000. márciusi szintet, exportja 11,9 százalékkal bővült, belföldi értékesítése 3,2 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához viszonyítva.
A 2000. január-márciusihoz képest az ipari termelés volumene 2001 első három hónapjában 10,2 százalékkal emelkedett. Az ipari termelés növekedési ütemének 2001. márciusi jelentős mértékű lassulása néhány nagy súlyt képviselő vállalat termelésének számottevő csökkenésére vezethető vissza. Megfigyelhető egy tartós csökkenő tendencia - ez főleg a kőolaj-feldolgozásra jellemző -, ám néhány vállalat a készletről történő értékesítést, az új termékek bevezetésével kapcsolatos profilváltást (járműipar), illetve a szervezeti átalakulást jelölte meg az alacsony termelés okozójaként. Az exportértékesítés növekedési ütemének visszaesése összefügghet az európai konjunktúra lassulásával is - álla a KSH jelentésében.
A növekedési ütem márciusi csökkenésének ellenére az év első három hónapjában az ipari kivitel az előző év azonos időszakához viszonyítva 20,8 százalékkal emelkedett. A feldolgozóipari termelés 3,4 százalékkal bővült. A villamosgép-, műszergyártásban, a gumi-, műanyag termék gyártásánál, valamint a textiliparban 19-21 százalékos növekedés volt, de két másik jelentős súlyt képviselő ágazatban, az élelmiszeriparban és járműgyártásban a termelés stagnált.
Lassult az ipari termelés növekedése
Az ipari termelés 2001. márciusi volumene a szezonálisan és munkanap korrekcióval is kiigazított index szerint az előző hónaphoz viszonyítva 6,8%-kal csökkent, a 2000. márciusi bázishoz képest 5,3 százalékkal nőtt.