Bár Észtországban és Csehországban a magyarországinál előrébb tart az elektronikus aláírással kapcsolatos jogi szabályozás, ám az unión kívüli államok közül egyedül hazánk vesz részt - a Hírközlési Főfelügyelet (HIF) révén - az e-szignó szabványosítási folyamatában - mondta Endersz György, az Európai Távközlési Szabványok Intézetének munkacsoportvezetője a témában rendezett a budapesti konferencián.
Az EU-ban az idén várhatóan 150 milliárd euró forgalmat bonyolítanak le az elektronikus kereskedelem révén, s két év múlva ennek értéke meghaladhatja az 500 milliárd eurót. Magyarországi becsült adatról nem tudott beszámolni Sallai Gyula, a HIF elnökhelyettese.
A Dotkom Internet Consulting és a BellResearch által készített tanulmány szerint magyarországi fogyasztók ritkán vásárolnak az interneten, bizalmatlanok az online fizetéssel szemben és legalább 10-15 százalékos árengedményt várnak el az internetes áruházaktól. Az elektronikus kereskedelmi csatornák dinamikus növekedése ellenére a hazai internetes áruházak tavalyi árbevétele a kiskereskedelmi forgalom egy százalékát sem érte el.
Magyarország részt vesz az elektronikus aláírás szabványosítási folyamatában
Bár Észtországban és Csehországban a magyarországinál előrébb tart az elektronikus aláírással kapcsolatos jogi szabályozás, ám az unión kívüli államok közül egyedül hazánk vesz részt - a Hírközlési Főfelügyelet (HIF) révén - az e-szignó szabványosítási folyamatában.