2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Nagyobb a különbség a brit férfiak és nők keresete között, mint azt a korábbi elemzések mutatták, derül ki a BBC Online beszámolójából. Magyarországon a 40 százalékos fizetési eltérés sem ritka.

Az Incomes Data Services (IDS) által pontosított adat szerint átlagosan nem 18 százalékkal, hanem 19,5 százalékkal kerestek többet 2003-ban az erősebb nem tagjai ugyanazokban a pozíciókban. Az IDS vizsgálata szerint a 2003-ig eltelt hat évben nem 2 százalékkal csökkent a nemek közti egyenlőség, hanem csak 1,7 százalékkal. Az új eredmények tehát még kedvezőtlenebb képet mutatnak a fizetési helyzetről.

Sally Brett, az IDS munkatársa a BBC Online-nak elmondta, a nők hátrányos helyzetben vannak mind a juttatások terén, mind a magasabb szintű, és ezáltal anyagilag jobban megbecsült pozíciókhoz való hozzájutás terén. A vállalatoknak még sok tennivalójuk van, hogy a fizetések igazságosabbak, a viszonyok pedig átláthatóbbak legyenek. A nemek közti egyenlőtlenség a bérek terén azonban jelenleg a legalacsonyabb Nagy-Britanniában 1970 óta, a javulás tehát nyilvánvaló. A diszkrimináció feloldásában a jövőben a közelmúltban létrehozott Women and Work Commission fog munkálkodni.

A PayFinder.com a kormányhivatal adatainál lényegesen nagyobb nemek közti fizetési rést mutat ki: eszerint átlagosan 24 százalékkal kevesebbet kapnak a gyengébb nem képviselői a szigetországban ugyanazért a munkáért. A nem hivatalos statisztika szerint ráadásul nem csökken a szakadék, hanem nő.

Az EU-ban máshol sem sikerült felszámolni a juttatások terén megjelenő egyenlőtlenséget. Franciaországban például 12 százalékkal keresnek kevesebbet a nők azonos munkakörökben, de Finnországban és Németországban is létezik a diszkrimináció. Magyarországon a kimutatások szerint a közép és felsőfokú végzettségű férfiak akár 30-40 százalékkal is többet keresnek, mint az ugyanolyan képzettségű nők. Itthon a legkirívóbb az egyenlőtlenség az energiaiparban és a pénzügyi szolgáltatásoknál. Jobb a helyzet a közszférában, az oktatásban például csak 20 százalékkal keresnek jobban a férfiak.

(Menedzsment Fórum)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!