Az Incomes Data Services (IDS) által pontosított adat szerint átlagosan nem 18 százalékkal, hanem 19,5 százalékkal kerestek többet 2003-ban az erősebb nem tagjai ugyanazokban a pozíciókban. Az IDS vizsgálata szerint a 2003-ig eltelt hat évben nem 2 százalékkal csökkent a nemek közti egyenlőség, hanem csak 1,7 százalékkal. Az új eredmények tehát még kedvezőtlenebb képet mutatnak a fizetési helyzetről.
Sally Brett, az IDS munkatársa a BBC Online-nak elmondta, a nők hátrányos helyzetben vannak mind a juttatások terén, mind a magasabb szintű, és ezáltal anyagilag jobban megbecsült pozíciókhoz való hozzájutás terén. A vállalatoknak még sok tennivalójuk van, hogy a fizetések igazságosabbak, a viszonyok pedig átláthatóbbak legyenek. A nemek közti egyenlőtlenség a bérek terén azonban jelenleg a legalacsonyabb Nagy-Britanniában 1970 óta, a javulás tehát nyilvánvaló. A diszkrimináció feloldásában a jövőben a közelmúltban létrehozott Women and Work Commission fog munkálkodni.
A PayFinder.com a kormányhivatal adatainál lényegesen nagyobb nemek közti fizetési rést mutat ki: eszerint átlagosan 24 százalékkal kevesebbet kapnak a gyengébb nem képviselői a szigetországban ugyanazért a munkáért. A nem hivatalos statisztika szerint ráadásul nem csökken a szakadék, hanem nő.
Az EU-ban máshol sem sikerült felszámolni a juttatások terén megjelenő egyenlőtlenséget. Franciaországban például 12 százalékkal keresnek kevesebbet a nők azonos munkakörökben, de Finnországban és Németországban is létezik a diszkrimináció. Magyarországon a kimutatások szerint a közép és felsőfokú végzettségű férfiak akár 30-40 százalékkal is többet keresnek, mint az ugyanolyan képzettségű nők. Itthon a legkirívóbb az egyenlőtlenség az energiaiparban és a pénzügyi szolgáltatásoknál. Jobb a helyzet a közszférában, az oktatásban például csak 20 százalékkal keresnek jobban a férfiak.
(Menedzsment Fórum)
Még mindig nagy a különbség a női és férfi fizetések között
Nagyobb a különbség a brit férfiak és nők keresete között, mint azt a korábbi elemzések mutatták, derül ki a BBC Online beszámolójából. Magyarországon a 40 százalékos fizetési eltérés sem ritka.