A nigériaiak vagy a latin-amerikaiak semmivel sem boldogtalanabbak az európaiaknál, annak ellenére, hogy jövedelemszintjük lényegesen alacsonyabb. Míg például az egy főre jutó éves jövedelem - PPP-n (vásárlóerő-paritáson) számolva - Magyarországon 13,9, Nigériában 0,9 ezer dollár, az elégedettségi indexünk (6,2) alacsonyabb, mint az afrikai országé (6,9). Utóbbi téren Cserhország (7,0) és Brazília (7,2) is megelőzi hazánkat, mögöttünk pedig Lengyelország (6,2), Ukrajna (4,6) és Románia (4,2) áll, derül ki a World Happiness Database statisztikájából.
A Financial Times Deutschland által megszólaltatott szakértők szerint a közgazdászok csak azzal foglalkoznak, hogy a bruttó nemzeti jövedelmet növeljék. Ezzel az a probléma, hogy összekeverik a lelkiállapotot a vásárlóerővel, és számukra csak az árucikkek beszerzése vagy egy munkahely megszerzése mutat az emberről bármit is.
A fejlett országok közül csupán Kanada, Dánia, Írország, Svájc és Svédország boldogságindexe közelíti meg a statisztikát vezető Guatemaláét. Az egyetlen, viszonylag jól látható tendencia, hogy Európán belül kelet felé haladva egyre boldogtalanabbak a lakosok, így Magyarországon és a térségben nem elégedettek az életükkel az emberek, írja a Világgazdaság.
Még mindig térségünk Európa boldogtalanság-szigete
Nem lettek boldogabbak az emberek az elmúlt évtizedekben, noha számottevően nőtt az egy főre jutó jövedelem. Egy felmérés szerint a legboldogabb ország Guatemala, Európában pedig kelet felé haladva egyre csökken az elégedettség-érzet, számol be a Világgazdaság.