A The Times idén nyári összeállítása szerint 2020-ig 15,7 millió új projektmenedzserre lesz szükség a világon a leginkább projekt-megközelítésben dolgozó 7 iparágban.
Hogy miért gondolja úgy a neves lap, hogy ez a szakértelem fontos és kritikus a fejlődéshez azt egy másik adattal támasztják alá: minden projektre elköltött 1 milliárd dollárból átlagosan 135 millió dollár nem vagy nem jól teljesül, nem hozza a várt eredményt. Ezen a projektvezetői tudás, gyakorlat tud javítani.
A 10 éve alakult PMI Budapest, a Project Management Institute-nek (PMI), a világ legnagyobb, 193 országban jelenlévő, közel 450 ezer egyéni tagot számláló projektmenedzsment szakmai szervezetének budapesti tagozata ezzel a céllal jött létre. Hogy tudásközpontként támogassa a projekt-szakembereket, elérhetővé tegye számukra a nemzetközi eredményeket, az elméleti és gyakorlati tudásanyagokat, és folyamatos kommunikációval, szemináriumok, konferenciák szervezésével fórumokat biztosítson a képzésnek, eszmecseréknek.
A tíz éves évfordulót most egy nemzetközi projekt-konferenciával ünnepli a szervezet, ahol az európai projektmenedzsment élet legkiválóbb előadóit hallhatjuk Budapesten, november 7-én.
Az "Art of projects" című konferencia házigazdája Bőgel György professzor (CEU) lesz, aki gazdasági és menedzsment szakértőként moderálja az eseményt. Kiemelt hazai vendég dr. Baán László, a Szépművészeti Múzeum igazgatója lesz, aki a kultúra, a múzeumfejlesztés, a kiállítások szemszögéből mutatja be a projektmenedzsmentet.
A találkozón projektmenedzsment legaktuálisabb témáit járja körül a PMI, mint például a projektportfólió-menedzsment, a projektirodák kérdésköre, s hogy mi újat hozott, hogyan alakította át a szakmát az „agilis” megközelítés. A előadásokon túl résztvevők workshop-okon együtt elemezhetik ki az ötleteket, példákat - a külföldi és hazai előadók segítségével.
mfor.hu