Az ideális állást rossz élethelyzetben nehéz megtalálni
Az állástalanság egyébként hatalmas stresszfaktor, ezért a szakember azt javasolja mindenkinek, addig ne mondjon fel, amíg nincs másik munkahelye. Magabiztosabban, alacsonyabb stessz-szinttel és jobb pozícióban tudunk tárgyalni, ha van munkánk. Ez a munkáltatónak is inkább tetszik. Akinek nincs állása, hajlamos az első, minimális elvárásainak megfelelő ajánlatot elfogadni, míg a munkahellyel bíró kivár, és több tényező megléte esetén választ új munkahelyet. Érdemes tudni, hogy a cégek egyre igényesebbek, és a munkaerő-kiválasztás folyamata egyértelműen hosszabb lett. Egyre több cégnél vannak összetett, több lépcsős felvételi procedúrák.
A felvételi eljárásokkal kapcsolatban Cservenyák Tamás szerint meglepő, hogy idehaza a keresési utak cégenként és pozíciónként mennyire eltérőek lehetnek. Az általános tapasztalatok szerint tízből hat állásszerző személyes kapcsolat útján helyezkedik el, a többiek hirdetésre pályázással, fejvadásszal, direkt megkeresésekkel kapnak új állást. A sikeres pályázásnál a jelentkezőnek érdemes a másik oldal fejével gondolkodnia. Ehhez előzetesen meg kell ismerni a cégek kiválasztási útjait. A szakember Váltani kell?! című, nemrég megjelent könyve segítséget nyújt minden álláskeresőnek vagy karrierváltáson gondolkodónak esélyei javításában.
Forrás:Jobpilot
Ne csak szorult helyzetben váltsunk állást
A munkaerőpiac az utóbbi években felgyorsult, folyamatosan késznek kell lennünk az állásváltoztatásra, a kínálkozó karrierlehetőségek kihasználására, derül ki a Jobpilot Cservenyák Tamás HR-szakemberrel készített interjújából.