Bár a hazai vállalatok több mint kétharmada állítja, valamilyen formában működtet tehetségmenedzsment-programot, az alkalmazottaknak mindössze negyede gondolja, hogy hogy tehetségként vagy potenciális kulcsemberként a vállalat alkalmazottja marad. Ugyanakkor a lap által idézett Hewitt Inside kutatási eredményei szerint megéri odafigyelni erre a kérdésre, mivel komoly összefüggés mutatható ki a tehetséges munkaerő és az erős üzleti eredmények között.
[ajanlo=90][igazitas=left/] A tehetségek megtartásában a hazai vállalatoknál elsősorban a projektekbe való bevonás és a képzés került említésre. Nemzetközi szinten viszont jóval nagyobb szerepet kap két másik terület: a munkakör-rotációs beavatkozások és a személyre szabott megoldások. Magyarországon ezzel szemben jellemzően a cégek alig húsz százaléka alkalmaz speciális kompenzációs megoldásokat ahhoz, hogy a kulcsembereket megtartsa.
A tehetségek kiválasztása Magyarországon leginkább személyes vélemények alapján történik, a Hewitt Inside felmérése szerint a válaszadók több mint 70 százaléka dönt így. Elsősorban a közvetlen munkatárs, a projektmenedzser vagy a felettes értékelése számít ahhoz, hogy ki kerülhet be egy tehetséggondozó vagy épp utánpótlást segítő programba, írja a Világgazdaság.
Nem tudják megtartani a tehetségeket a vállalatok
A tehetségek megtartása egyre több időt és kreativitást igényelne a hazai vállalatoktól, egyelőre azonban kevés cég alkalmaz speciális kompenzációs megoldásokat ennek érdekében, derül ki a Világgazdaság cikkéből.