A spamek száma a 2003-as 17 milliárdról 2007-re 23 milliárdra emelkedik a szakértők szerint, pedig egy átlagos alkalmazott már most is napi tíz percet tölt el azzal, hogy ezektől megszabaduljon. A biztonsági szakemberek szerint az újabb alkalmazások bevezetése mellett a vállalaton belüli biztonsági protokollok, előírások részletes meghatározása és betartatása lehet a megoldás a növekvő veszélyekkel szemben, főleg ott, ahol az átlagosnál sérülékenyebb (például mobil) kommunikációs eszközöket használnak a cég alkalmazottai. A havonta elvégzett rendszeres felülvizsgálat és a részletes kockázatelemzés a biztonsági beruházásokra szánt összegek hatékonyabb felhasználását is elősegítheti.
[ajanlo=90][igazitas=left/]Az informatikai biztonsági beruházások várhatóan 15,4 százalékkal növekednek az elkövetkezendő négy évben. A legkomolyabb biztonsági kihívásokat a sérülékenységek egyre gyorsabb kihasználása, az adatlopásos csalások (phishing) elterjedése, a spamek és az ártó szándékkal létrehozott bothálózatok jelentik majd a szakértők szerint. Az új kihívásoknak ezért csak előre megtervezett, proaktív védekezéssel lehet majd megfelelni.
Napjainkban már kevesebb, mint hat nap telik el az egyes alkalmazásokban lévő hibák felfedezése és az ezt kihasználó támadások között. Ez az idő várhatóan tovább rövidül majd, és valószínűleg szaporodnak a belső hálózatokat védő tűzfalak megkerülésére irányuló próbálkozások is. A kéretlen reklámleveleket és féregvírusokat küldő bothálózatok terjedése jól mutatja annak a feketepiacnak a bővülését, amelyben pénzért lehet megvásárolni ezeket a szolgáltatásokat. Tavaly az ismert bothálózatok száma 2000-ről 30 ezer fölé nőtt, írja a Világgazdaság.
Növelik hálózatbiztonsági kiadásaikat a cégek
Közel duplájára nő a vállalatok informatikai költségvetésében a biztonsági kiadásokra fordított összegek aránya 2007-ig, így elérheti a négy százalékot is. A legnagyobb gondot a kéretlen levelek és a rosszindulatú támadások jelentik a Világgazdaság összefoglalója szerint.