A brit professzor szerint a hétfői ritmusváltás is hozzájárulhat a vérnyomásnövekedéshez, mivel hétvégén általában tovább fennmaradunk és később kelünk, viszont erről hétfőn át kell állnunk a korán fekvés-korán kelés rendjére. Dr. Fox szerint ez lehet az oka annak, hogy a szívroham és az agyvérzés gyakrabban fordul elő a reggeli órákban.
Belinda Linden, a szívbetegségek elleni küzdelmet támogató British Heart Foundation képviselője megerősítette, hogy a hétfői napokon a leggyakoribbak az infarktusok, szívrohamok és az ezekből fakadó halálesetek, mivel ezt már több, az elmúlt tíz évben lefolytatott kutatás is kimutatta.
Mint elmondta, a korábbi kutatások már rávilágítottak, hogy reggel általában magasabb az emberek vérnyomása. Szerinte azonban nem szabad messzemenő következtetéseket levonni a mostani eredményekből, mivel a japán egyetem kutatása nagyon szűk körben zajlott le. Belinda Linden szerint ennél alaposabb és jóval átfogóbb vizsgálatra lenne szükség ahhoz, hogy egyértelműen tisztázni lehessen a hétfői munkakezdés miatti fokozott stressz és a magas vérnyomás okozta problémák közötti összefüggést.
Menedzsment Fórum
Ölni is képes a hétfő reggeli stressz
A hétfői munkakezdés észrevétlenül is akkora fizikai és pszichés teher szervezetünk számára, hogy jelentősen megemelkedik a vérnyomásunk, derül ki egy japán kutatásból. Ezzel magyarázható, hogy hétfőn az átlagosnál többen kapnak agyvérzést és szívrohamot.