A megkérdezettek átlagosan 2,2 évre hagyták ott ideiglenesen a munkahelyüket, az üzleti szférában tevékenykedő nők viszont rövidebb időre, csak 1,2 évre. A kutatás vezetői szerint már ennek a rövid kihagyásnak is súlyos következménye lehet a későbbi fizetésre. A felmérés megállapította, hogy ennek változatos oka lehet: a válaszadók negyven százaléka önként választott kisebb felelősséggel járó, kevesebbet fizető pozíciót azért cserébe, hogy többet lehessen a családjával.
Azok közül, akik a korábbi szakmájukba tértek vissza, csak negyven százalék vállalta ismét a teljes munkaidős állást. A nők egynegyede inkább részmunkaidőben helyezkedett el, egytizedük pedig önfoglalkoztató lett, ami a korábbiakhoz képest mindenképpen kevesebb jövedelmet biztosít.
A munkaerőpiacról kilépő nők körülbelül 44 százaléka a családjára szeretne több időt fordítani, 23 százalékuk pedig továbbtanulás miatt dönt a megszakítás mellett. Ezek az arányok nagyon különböznek a férfiaknál tapasztalt tendenciáktól. A férfiak legtöbbje, 29 százalékuk ugyanis karriermódosítás miatt szakítja félbe hosszabb időre a munkát, 25 százalékuk pedig azért, hogy továbbtanuljon. Mindössze 12 százalékuk hajlandó azért áldozatot hozni a karriere terén, hogy a családjának tudjon több időt szentelni.
Menedzsment Fórum
Ötödével kevesebbet keresnek szülés után az amerikai nők
Komoly árat fizetnek a családalapításért a női munkavállalók, derül ki a legújabb amerikai felmérésből. A nők átlagosan 18 szazalékkal kevesebb fizetésre és kevésbé felelős beosztásra számíthatnak a szülési szabadság után, míg a férfiak rendületlenül törnek előre a ranglétrán.