2p

Hol éri a magyar gazdaságot a globális recesszió?
Lehet idén is költségvetési osztogatás? Bóvliba vágják Magyarországot?

Online Klasszis Klub élőben László Csabával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. május 7. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kifizetni a metrójegyet vagy az áruházi számlát mindennapos dolog. Ámde mindezt mobillal? Japánban már valóság, Európa csak most ismerkedik az új technológiával a barcelonai 3GSM vásáron.

A Panasonic standjánál nagy feltűnést keltett egy italautomata. Ahhoz, hogy valaki hozzájusson a megfelelő üdítőhöz, a standon elhelyezett mobiltelefonok valamelyikének pénztárca funkcióját kellett használnia. A csalást elkerülendő a vásárlónak először saját magáról kellett egy fényképet készítenie, majd be kellett írnia a kódot és elhúznia a mobilját egy érzékelő oszlop előtt. A pénzt közvetlenül az érintett bankszámlájáról vonták le. A Panasonic szóvivője szerint ezt a módszert Japánban már 10 millió ember használja, Európában azonban csak néhány esetben alkalmazzák, például a párizsi metróban, ott is csak kísérleti jelleggel.

A kereskedelmi hálózatok, a parkoló-üzemeltetők és a közlekedési társaságok már korábban is tettek előkészületeket a mobiltelefonos fizetés bevezetésére. Jelenleg használatos rendszerek azonban az emeltdíjas SMS-re építenek, amelynek költségei megdrágítják a szolgáltatásokat. Az e-pénzzel kapcsolatos EU-szabályozás, valamint a telefonok széles körű használata mind azt mutatja, közeleg az idő, amikor többre is használhatjuk mobilunkat, mint csengőhangok letöltésére.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!