5p

Ezúttal megmutatjuk azt is, mely cikkeink érdekelték legjobban idén az olvasóinkat!

Idén arra gondoltunk, hogy az évösszegző cikksorozatunk keretén belül nemcsak az év kiemelkedő eseményeit vesszük újra elő, de megnézzük és meg is mutatjuk némi szubjektív kommentárral fűszerezve, hogy melyik cikkeinket olvasták a legtöbben. Érdekes látnunk ugyanis, hogy az, amit szerkesztőségünk "top-cikknek, top-témának" gondol az olvasók számára, mennyire is egyezik a valósággal. Bevalljuk, most minket is értek meglepetések.

1) Íme, a feketelista: erre a bankra panaszkodtunk a legtöbbet

Talán Orbánék már-már bankellenes hozzáállásának is köszönhető, hogy az idei év központjába kerültek a hazánkban működő pénzintézetek. Az év elején még PSZÁF-ként működő felügyelet negyedévi gyakorisággal közli a fogyasztói szempontból legproblémásabb bankok listáját, melyre idén minden másnál többen voltak kíváncsiak. Azt viszont nem tudjuk eldönteni, hogy vajon a tájékozódás, vagy a "rossz hír"-jelleg miatt övezte ezt a cikkünket a legnagyobb érdeklődés idén.

2) Megtörtént az elképzelhetetlen, elveszik a betétesek pénzét

Bár nem hazai vonatkozású hír, de még Zsiday Viktor alapkezelőre is a megdöbbentés erejével hatott, hogy márciusban a komoly gazdasági problémákkal küzdő Ciprus elvenné az összes bankban lévő számlán található összegek egy részét. Az eset teljesen egyedi és a végsőkig unortodox megoldás, aminek legfontosabb tanulsága, hogy minden megtörténhet, amit a gazdasági szükségszerűség kikövetel.

3) Kisöpörte az Audi a magyar gyárát - 900 milliárdot vittek haza

A cikk érdekessége nemcsak az volt, hogy hazánk gazdaságának egyik mozgatórugója, az Audi 2012-t milyen pénzügyi eredményekkel zárta, de szokatlan volt azt is látni, hogy az első évben, amikor már nem élvezett adómentességet a gyár, a tulajdonosok gyakorlatilag kisöpörték a pénzt a padlásról is. Átszámítva ugyanis közel 900 milliárdot utaltak haza osztalék formájában. Ehhez ráadásul még az eredménytartalékból is lecsippentettek.

4) Összeomlott szombaton a TV2 nézettsége

Idén arra lettünk figyelmesek, hogy olvasóink a korábbiaknál jobban érdeklődnek a heti nézettségi adatokat taglaló cikkeink iránt. Ezt végül az éves toplistánk is visszaigazolta, hiszen a negyedik és a hetedik legolvasottabb cikkünk is ehhez a témához kapcsolódott. Áprilisban "negatív történelmet" írt a TV2, hiszen soha ennyire alacsony nem volt a főműsoridős nézettsége a csatornának. Bár azóta valamicskét javult a helyzet, a versenytárs RTL Klubot továbbra is csak egy-egy műsorral sikerül túlszárnyalnia.

5) Itt a legfrissebb lista: ezekre a bankokra volt a legtöbb panasz

Nemcsak a listánkat vezeti, de az első negyedéves panaszokat taglaló cikkünk is befért a legkedveltebb cikkeink közé. Így egy újabb momentummal megerősítve állíthatjuk, olvasóinkat idén a problémás bankok érdekelték a leginkább.

6) Soha ennyi forintunk nem volt még - valaminek jönnie kell

Hazánk gazdaságával kapcsolatban talán az első optimista nézetet erősítő adatok egyike volt, hogy márciusban történelmi magasságokba emelkedett a forgalomban lévő készpénz mennyisége. Ekkor még azonban nem tudtuk biztosan, hogy a nominális GDP-vel szorosan korreláló adat csak egyszeri hatásoknak köszönhető-e, vagy tartós lesz a készpénz-állomány növekedése. Azóta az utóbbi feltételezés vált igazzá, így elmondhatjuk: már ekkor jelezték a statisztikák, hogy a hazai fogyasztással kapcsolatban optimistábbakká válhatunk.

7) Elhagyják a nézők az X-Faktort

Még egy nézettségi adatokat feldolgozó cikkünk is szerepel a listán, melynek központi témája volt az X-faktor és talán várakozásainkat is alulmúló alacsonyabb nézettsége. Az RTL Klub tehetségkutató műsora az indulástól kezdve fokozatosan csökkenő közönségarányt produkált, amire még a műsor történetében nem volt példa. Sőt, odáig is eljutottunk, hogy a toronymagasan vezető műsor idén a csak belesimult az élmezőnybe.

8) Kiszámoltuk, 30-40 ezerrel is magasabb lehet a nettó bér

Tapasztalataink és véleményünk szerint olvasóinkat az egyik legjobban foglalkoztató témák a bérekkel kapcsolatosak. Idén viszont feltételezésünk nem állta meg a helyét, hiszen az első ilyen cikk "mindössze" a nyolcadik legolvasottabb volt. Nyár elején vált biztossá, hogy a kormány a családi adókedvezményt kiterjesztik a nyugdíj- és az egészségbiztosítási járulékra. A sajtóban elsőként számoltuk ki, hogy akár 40 ezer forint pluszt is jelenthet mindez, bár akkor még az információk szerint csak az egyik járulékra terjesztették volna ki az adókedvezményt.

9) Márkák végveszélyben: búcsú a Hotmailtől, megkopó Avon

A piaci verseny sok esetben könnyedén átrendezi a viszonyokat, ám képes arra is, hogy egy-egy márkát a megszűnés szélére sodorja. Ezekről a márkákról szólt egy áprilisi cikkünk is, mely szintén olvasóink által leginkább kedvelt volt. Azóta egyébként nagyobb márka nem került ilyen helyzetbe.

10) Kiszámoltuk, idén ki után mennyi bérkompenzáció jár

A 10-es listánk legvégére pedig ismét egy bérekkel, fizetésekkel kapcsolatos cikkünk került, mely azért megerősíti hitünket, miszerint ezt a témát övezi az egyik legnagyobb érdeklődés. Mivel a kormány még 2013-ra is fenntartotta bérkompenzáció intézményét, melyet az elvárt béremelés miatti megnövekedett bérköltség kompenzálására vezettek be. A korábbiakhoz képest azonban változott a kompenzáció összege, így nem mehettünk el szó nélkül emellett és meg kell vizsgálni, mit is jelent ez majd a gyakorlatban.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!