Ugyan időnként a magyar munkavállalók is hajmeresztő történetekről számolnak be a feletteseik viselkedése kapcsán, azt a most nyilvánosságra került ügyet, amelyben egy kínai bank alkalmazottait rendszabályozták meg, nehéz überelni. A kínai Twitternek számító oldalon a Weibón vasárnap tettek közzé egy mobiltelefonnal készült videót, amelyen egy vidéki bank nyolc alkalmazottját nyilvánosan botozták meg. A verés oka a munkavállalók gyenge teljesítménye volt.
A videó egy vállalati rendezvényen készült, ahol a színpadra állították a gyengébben teljesítő munkatársakat, majd egy felettesüknek tűnő ember egy fából készült bottal négyszer hatalmasakat suhint az emberek hátsójára. Az ütések erejét jelezte, hogy a videón látott egyik nő megbillent, és majdnem leesett a színpadról.
A videó kapcsán egyébként ellentétes információk láttak napvilágot, volt olyan hír, mely szerint a nyilvános megszégyenítést a bank egyik vezetője hajtotta végre. Ugyanakkor egy helyi lap szerint az eset Sanhszi észak-kínai tartományban, Csangcsi (Changzhi) városában történt a bank egyik motivációs tréningjén. A botozás pedig nem bankvezető, hanem egy tréner műve volt. Sőt, a lap szerint más elképesztő büntetéseket is végrehajtott az illető; volt olyan munkatárs, akit félig kopaszra borotvált a többiek előtt.
Valószínűleg az utóbbi verzió lehet a valós, hiszen az ügy kapcsán nyilatkozott a bank és az eseményt lebonyolító HR-cég is, ezeket a CNN idézte. A bank azt közölte, hogy a vállalati rendezvényen 216 banki alkalmazott vett részt, akiket 27 csapatba soroltak. Az eseményt szervező sanghaji tréner cég a leggyengébben teljesítő csapat tagjait, 4 nőt és 4 férfit részesítettek büntetésben.
Rabszolgaként dolgoztatnak embereket Kínában
A Hongfeng Leadership School vezetője, amely a bank képzését szervezte azt közölte, hogy sajnálja az esetet. Csiang Feng (Jiang Feng) úgy vélte, számára is tanulságos volt a minapi eset, amely arra ösztönzi, hogy fejlessze az oktatási módszereit. A vállalkozás egyébként a publikus adatok szerint egy kétnapos vállalati tréninget 100 ezer jüanért tart, amely közel 4,3 millió forintnak felel meg.
A videóra reagálva néhány hozzászóló azt jelezte, hogy a nyilvános megszégyenítés vagy éppen a dolgozók verése néhány cégnél létező probléma. Noha a kínai vállalatoknál tapasztalhatókra nehéz szavakat találni, meg kell jegyezni, hogy a vállalatoknál alkalmazott lelki terror, a mobbing, a nyugati világban is mindennapos, számos helyen keseríti meg az emberek életét.
mfor.hu