A végzetes mondat az MTV műsorában
Ezt követően Párma Zsolt betegállományba vonult. Ekkor került sor az említett interjúra, amelyben - mint mondta - szakszervezeti képviselőként és nem Suzuki dolgozóként nyilatkozott. Szerinte a másfél-kétórás beszélgetésből egyetlen részt ragadtak ki a szerkesztők, amely állítólag olyan momentumot tartalmazott, mely sértette a vállalat érdekeit. Arra engedett ugyanis következtetni, hogy a vezetés áll a szekrényfeltörés hátterében, holott ismeretlen tettes ellen indult büntetőeljárás.
Bíróságra vitték az ügyet
A vállalat korábban nem fogadta el a munkavédelmi felügyelőjelölteket, mert kifogásolták személyüket, ráadásul a szakszervezet által kezdeményezett egyeztető tárgyalások is kudarcba fulladtak. Peren kívüli eljárás keretében az ügyet bíróságra vitték. Mint ismert, többek között Párma is jelöltette magát függetlenként, mivel összegyűjtötte a státuszhoz szükséges száz aláírást. Reális esélye lett volna tehát a betölthető két pozíció egyikének elnyerésére.
Párma - mint mondta - az egészségtelen körülmények felszámolásának jegyében kezdte volna meg tevékenységét. Szerinte ez tüzetes és alapos ellenőrzés, illetve több mint százmilliós többletköltségek árán valósítható meg. Úgy véli, emiatt lehetetlenítették el indulását. Az ügyben az Országos Munkabiztonsági és Munkaügyi Felügyelőség (OMMF) székesfehérvári igazgatósága is vizsgálatot indított, és folyamatos ellenőrzéseket végez.
Párma Zsolt állítja, hogy a mai napig őt keresik meg a Suzuki-dolgozók munkával kapcsolatos panaszaikkal. Állása elvesztésén kívül - mellyel állítólag más munkavállalókat is megfenyegettek - további retorziótól egyelőre nem kell tartania.
Molnár Barbara
Menedzsment Fórum