Az Országos Egészségügyi Pénztár (OEP) táppénzkiadása a múlt évben 5,2 milliárd forinttal volt kevesebb a 100 milliárdot meghaladó előirányzatnál, s 3 milliárddal kevesebb az előző évinél. A kiadások mérséklődése - a munkavállalói szigor mellett - a keresőképtelenség elbírálását ellenőrző és szakmai felülvéleményező országos főorvosi hálózat kiépítésének tudható be.
Az OEP felülvizsgáló orvosai több mint 900 esetben ellenőrizték a betegállományban lévőket, összesen 73 500 praxisnak néztek utána, valamint 1,43 millió dokumentumot visgáltak meg. Ezek alapján 57 ezer esetben azonnal keresőképessé nyilvánították a biztosítottat, 1535 esetben pedig javasolták a táppénzfolyósítás megszüntetését. A betegek csupán 62 alkalommal kértek felülvizsgálati kérelmet, számol be a Világgazdaság.
Szigorúbban ellenőrzik a táppénz jogosságát
A korábbi évekhez képest tavaly nőtt a munkáltatók felkérésére végzett táppénzellenőrzések száma. Emellett a szigorú szabályozás és a betegségekhez rendelhető táppénzes napok meghatározása játszott közre abban, hogy drasztikusan csökkent tavaly az OEP táppénzkiadása, írja a Világgazdaság.