3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Bármelyik boltba, üzletbe, áruházba tévedünk is be, ma már mindenhol találkozunk vonalkódokkal, illetve vonalkódolvasókkal. Ezek ugyanis ma már a modern kereskedelmi tevékenység nélkülözhetetlen eszközei.

Valamilyen formában mindannyian érezzük, hogy egyre gyorsabb világban élünk, éppen ezért már nincs időnk arra, hogy végtelennek tűnő ideig várakozzunk a kasszáknál. Így hát szükség volt egy olyan rendszer kiépítésére, ami képes felgyorsítani a vásárlási folyamatot.

Ennek az egyik fontos eleme a vonalkód, illetve a vonalkódolvasó, amiről most egy kicsit részletesebben is beszélni fogunk. Mi is pontosan a vonalkód, és milyen szerepe van a vonalkódolvasónak a kereskedelmi tevékenységben? Többek között ezekre a kérdésekre is választ adunk.

Mi az a vonalkód?

Vonalkódot valószínűleg már mindannyian láttunk, hiszen a használata egy nagyon elterjedt módszer a termékek kereskedelemben történő jelölésére, beazonosítására. Egy sor fekete csíkból, illetve fehér területekből áll, de sok esetben egy számsor is tartozik hozzá. 

Jellemzően a termékekre ragasztott címkéken szerepelnek, és arra szolgálnak, hogy a kereskedelmi egységekben az eladni kívánt termékek beazonosíthatóak, nyomon követhetőek legyenek. Valamint a vonalkódolvasók segítségével könnyen beolvashatóak legyenek a számítógépes rendszerbe, ahová automatikusan felkerülnek a termékadatok.

Hogyan könnyíti meg a vonalkód az eladást?

Nem is olyan régen még az eladóknak kézzel kellett bepötyögniük a termékek árát a pénztárgépbe, ami miatt hosszasan kellett várakoznunk a kasszánál. Különösen, ha sok mindent vásároltunk, és egy halom áru várt az adatfelvitelre. Ahogy azonban a világ egyre gyorsabb lett, egyre nagyobb szükség mutatkozott az eladási folyamat felgyorsítására.

Ennek nyomán jöttek létre a vonalkódok, amik jelentős mértékben felgyorsították a termékadatok felvitelét. Az adatok bepötyögése helyett csak annyit kell tenniük az eladóknak, hogy a vonalkódolvasót a vonalkód közelébe teszik, ami ennek hatására csipogó hangot ad ki. Ez jelzi, hogy az adatok beolvasása megtörtént.

Ennek az újfajta rendszernek köszönhetően adott idő alatt sokkal több vásárlót tudnak kiszolgálni. Sőt, ma már ez a technológia képezi az önkiszolgáló rendszerek alapját is. Ha ugyanis rendelkezésre állnak a vonalkódolvasók, akkor az adatok beolvasását már az eladók közreműködése nélkül mi magunk is meg tudjuk tenni. 

Mit hoz a jövő?

Azt, hogy mit hoz a jövő, nehéz lenne megjósolni. Vannak, akik úgy vélik, hogy pár év múlva már egyáltalán nem lesz szükség eladókra, mert az önkiszolgáló rendszer mindent tud, amire szükségünk lehet a gyors és kényelmes vásárláshoz. De persze ott vannak azok is, akik úgy hiszik, az emberek munkájára ettől függetlenül mindig szükség lesz. 

Bárhogy is legyen, az biztos, hogy a vonalkódok továbbra is fontos szerepet töltenek majd be a vásárlás folyamatában.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!