2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kína hétfőn olyan, új irányelveket jelentett be, amelyek alapján a kínai techológiai vállalatoknak fel kell hagyniuk azzal a gyakorlattal, hogy az általuk működtetett platformokon akadályozzák a hozzáférést riválisaik linkjeihez.

A kínai ipari és információs technológiai minisztérium egy hétfői sajtótájékoztatón ismertette az új irányelveket, amelyeket azzal indokolt, hogy megfelelő ok nélkül az internetes linkek blokkolása sérti a felhasználók jogait, és megzavarja a piaci rendet. A minisztérium arról egyelőre nem nyújtott tájékoztatást, hogy az elterjedt gyakorlatot továbbra is folytató vállalatok ellen milyen módon terveznek fellépni.

Forrás: Depositphotos
Forrás: Depositphotos

A Tiktok nevű videómegosztó alkalmazás Kínában használt verziója, a Douyin februárban panaszt tett a Kínában népszerű, Wechat nevű közösségi alkalmazás működtetője, a Tencent ellen, amiért a nagyvállalat applikációin nem megoszthatóak a Douyinról származó tartalmak. Hasonló gyakorlatot alkalmaz az Alibaba is a kínai e-kereskedelmi platformjain - köztük a Taobaon - amelyeken a felhasználók nem tudnak a vetélytárs Tencent fejlesztette WeChat Pay internetes fizetőalkalmazás segítségével fizetni.

Növekvő szigor az elmúlt hónapokban

A kínai hatóságok az elmúlt hónapokban szigorú fellépést tanúsítottak a korábban engedékeny keretek között fejlődő technológiai szektor vállalataival szemben. A Financial Times cikke szerint Peking az Alibaba csoport pénzügyi ága, az Ant Group Alipay nevű, telefonos fizetőalkalmazásának felosztását tervezi. A lapnak nyilatkozó, bennfentes források szerint az Alipay mellett egy különálló alkalmazást hoznának létre a hitelszolgáltatások számára. A Financial Times cikkének megjelenését követően az Alibaba részvényeinek ára 4,23 százalékkal esett vissza a hongkongi tőzsdén.

Áprilisban az Alibabát rekordösszegű - 18,2 milliárd jüanos (2,8 milliárd dollár) - büntetéssel sújtotta a kínai piacfelügyelet, amiért a vállalat a versenyszabályokat megsértve visszaélt monopolhelyzetével. Tavaly év végén pedig az Ant Groupnak a sanghaji tőzsdén tervezett, 37 milliárd dolláros első tőzsdei kibocsátását akadályozták meg a kínai hatóságok az utolsó pillanatban.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!