3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A munkahelyi lopás már túllépett a toll vagy egyéb irodai használati cikk eltulajdonításán egy a brit cégek számára sokkal nagyobb volumenű és érzékenyebb területre.

Az utóbbi években egyre több csalásra derült fény, melyeket a felső vezetés tagjai követtek el. Ezek nagy része könyvelési trükközés, melyek igencsak megtépázták a nagy multinacionális cégek hírnevét. Azonban a probléma sokkal szélesebb körben terjedt el, mint azt bárki gondolná, illetve már nem csak a felső vezetés, hanem szinte a ranglétra összes irodai dolgozója besározódhat, derül ki egy felmérésből.

[ajanlo=1298][igazitas=right/]A mohó, unatkozó vagy csak a munkahelyi sérelmeket megbosszulni akaró alkalmazottak által okozott munkahelyi csalások évente több milliárd fontos költségbe verik munkáltatóikat, kihasználva a laza pénzügyi és hatósági felügyeletet. Azt is érdemes kiemelni, hogy alig néhány társaság teszi meg a szükséges csalás elleni intézkedéseket, melyekkel hatékonyan le lehet törni a tilosban dolgozó munkatárs ilyen irányú eltökéltségét.

A Protiviti rizikó-menedzsment cég által készített felmérés és Martin Gill, a Perpetuity Csoport vezető kriminológusa is egyetértett abban, hogy a fehérgalléros csalók által leszívott pénzösszegek néhány ezer fonttól akár millió fontokra is rúghatnak. Habár számos bűntény nem derül ki, a felfedezett meglovasított milliárdok csupán a jéghegy csúcsát jelentik.

"Leggyakrabban az érintett cégek nem jelentik a hatóságoknak a csalást, hanem megpróbálják a vállalaton belül megoldani a problémát" - mutat rá Mike Adlem, a Protiviti ügyvezető igazgatója. A felmérésben megkérdezettek által bevallott összegek legkisebbje 65 ezer font volt, míg a legmagasabb 25 millió fontot tett ki. Az angol alkalmazottak által okozott károk évente meghaladják a 2 milliárd fontot is, írja a BBC News.

A felmérés szerint a cégek nagy része gyér pénzügyi felügyelettel és inadekvát audit-rendszerrel működik, ez is gerjeszti a törvénytelenségeket. Leleplezett, már rács mögött lévő csalókat is megkérdeztek a kutatás során annak érdekében, hogy megtudják motivációjukat, működésüket és hogy egyáltalán felhívják a vállalatok figyelmét erre a problémára. Néhányan azért loptak, hogy kifizessék adósságaikat, míg mások jóval azok törlesztése után is fejték cégeiket. A csalók nagy része a hétköznapi munkái során sajátította el a társaság pénzéhez vezető ösvény memorizálását.

Menedzsment Fórum

Kapcsolódó anyagok:
Bűnözők is bekerülnek a pénzügyi intézményekhez
Európa legnagyobb csalásáról tárgyaltak
Eladják a bukott WorldCom vezér ingatlanait

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!