A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 125 ponttal, 0,95 százalékos csökkenéssel 13074 ponton zárt. Az S&P 500-as mutató 14 ponttal, 1 százalékkal, 1399 pontra esett. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 45 ponttal, 1,46 százalékkal 3068 pontra csökkent.
A szerdai esés kapcsán a szakértők kiemelték, hogy már az európai piacokon is borús hangulat uralkodott, azt követően, hogy a spanyol kötényaukció csalódást okozott, majd a hozamok tovább emelkedtek, és három hónapos csúcsra ugrottak az ibériai országban. Szintén a negatív alaphangulatot erősítette a még kedden publikált Fed ülésről szóló jegyzőkönyv, mely szerint egyelőre nem várható QE3, miután az amerikai jegybank csak szükség esetén avatkozna be ilyen módon, a gazdasági fundamentumok ezt azonban nem indokolják.
A negatív kezdést némileg tompította, hogy a nyitás előtt publikáltak szerint az amerikai magánszektorban vártnál több új munkahely jött létre. Az ADP magánszférára vonatkozó adatai szerint a várt 200 ezer helyett 209 ezer új munkahely jött létre az Egyesült Államok magánszektorában. Februárban a 216 ezres adatot felülvizsgálták és felfelé, 230 ezerre módosították.
Ennek köszönhetően az egy százalék körüli mínusz egy részét elkezdték ledolgoni az indexek, ám az első félóra végén újabb rossz hír jött. Az amerikai beszerzési menedzser intézet adatai szerint ugyanis nem várt mértékben csökkent az ISM nem feldolgozóipari indexe márciusban.
A vállalati hírek közül a jelentős elbocsátást bejelentő Yahooról érdemes szót ejteni, az internetes vállalat 2000 fős leépítést jelentett be, melytől 375 millió dolláros éves megtakarítást remélnek. A Burger King némileg jobb hírrel leptem meg a piacot, a vállalat ugyanis a legfrissebb hírek szerint visszatérhet a tőzsdére, és részvényei bevezetését kéri.
mfor.hu