3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Tovább csökkent a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) forgalma júniusban az előző hónaphoz képest, az első félév forgalmi adatai már markáns visszaesést mutatnak az előző év azonos időszakához képest.

A BÉT honlapján közölt, a brókercégek jelentésein alapuló havi összesítés szerint júniusban - kétszeres árfolyamértéken számolva - 352 milliárd forint értékben születtek üzletek a részvénypiacon, ez 8,6 százalékkal alacsonyabb a májusi forgalomnál.

Az év első hat hónapjában 2.741 milliárd forintot tett ki a részvények adásvétele, ami 28,4 százalékkal elmarad a tavalyi első félév forgalmától.

Júniusban a teljes azonnali piaci forgalom - amely a részvényeken kívül a befektetési és kárpótlási jegyek, a certifikátok, az állampapírok, a vállalati kötvények és a jelzáloglevelek adásvételét is magában foglalja - 365 milliárd forint volt, 9,4 százalékkal alacsonyabb az előző havinál. Az első félév 2.845 milliárd forintos összforgalma pedig 30 százalékkal alacsonyabb a múlt év első hat hónapjának forgalmánál.

A külföldi részvényekkel júniusban 1,2 milliárd forint, az év eleje óta 7,35 milliárd forint - kétszeres - értékben kereskedtek a tavaly novemberben indult, erre szakosodott BÉTa piacon.

A részvényárfolyamok emelkedtek júniusban. A tőzsde részvényindexe, a BUX egy hónap alatt 1.241 ponttal, 7,7 százalékkal nőtt, a hónap utolsó kereskedési napján 17.341,07 ponton állt.

A brókercégek közül júniusban az Erste Befektetési Zrt. érte el a legnagyobb részvénypiaci forgalmat, 52,4 milliárd forintos adásvétellel. A második helyen a Concorde Értékpapír Zrt. végzett 49,3 milliárd forintos forgalommal, a harmadik helyen az Equilor Befektetési Zrt. áll 34,7 milliárd forinttal. A negyedik és ötödik helyet a Wood and Company és a Buda-Cash Brókerház szerezte meg, az előbbi forgalma 32,4 milliárd forint, az utóbbié 31,7 milliárd forint volt. Az előző hónapban a sorrend Concorde, Erste, Wood, UniCredit, Equilor volt.

A származékos piacon a devizák és a BUX határidős forgalma visszaesett, míg a határidős részvényeké emelkedett júniusban. A devizák határidős lejárataira 201,2 milliárd forint értékben születtek üzletek a májusi 218,5 milliárd forint után. A részvények határidős lejárataira 83,8 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket, szemben az előző havi 69,7 milliárd forinttal. A határidős BUX forgalma 26,9 milliárd forintra csökkent a májusi 31 milliárd forintról.

Az áruszekcióban 6,25 milliárd forint értékben kötöttek gabonaügyleteket júniusban a májusi 5,73 milliárd forintos forgalom után.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!