A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 1,96 százalékkal 12574 pontra gyengült. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 2,44 százalékkal 2859 pontra csökkent. Az S&P 500-as mutató 2,23 százalékkal 1326 pontra süllyedt.
A tőzsdék gyengülésében minden bizonnyal szerepet játszott, hogy a múlt hét végén, illetve az elmúlt napokban felfokozott várakozás volt a Fed gazdaságélénkítő stratégiáját illetően, ám az amerikai jegybank egyelőre a "nehéztüzérséget" nem akarja bevetni.
Fokozta a bizonytalanságot, hogy a napközben ismertetett makrogazdasági adatok igen gyengére sikeredtek, és több elemzők is recessziós veszélyről tett említést. Rontott a helyzeten az is, hogy az olajár jelentősen csökkent.
Három éve legalacsonyabb negyedéves gazdasági teljesítményre utal a csütörtökön ismertetett júniusi összesített euróövezeti beszerzési menedzserindex (PMI) értéke. A kínai feldolgozóipari teljesítmény a nyolcadik egymást követő hónapban zsugorodott a múlt hónapban, és csökkent az ágazati mutató Egyesült Államok közép-atlanti térségében is.
A csütörtökön közzétett adatok szerint nem tudott érdemben javulni a munkanélküliségi statisztika, és a vártnál jobban csökkentek az amerikai lakáseladások. Az egyetlen jó hír az volt, hogy a Conference Board összesített konjunktúramutatója szerény növekedést mutatott.
mfor.hu