3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A hétfői erősödés után kedden felfelé folytatta a Budapesti Értéktőzsde, a BUX délelőtt 2 százalékkal állt hétfő délutáni értéke felett. A Mol a várttal ellentétben nem korrigált a hétfői közel 15 százalékos szárnyalás után, ráadásul már az OTP is jelentősebben erősödni tudott kedden reggel a piacon.

A hétfői emelkedés után sem merült ki a Budapesti Értéktőzsde, kedden is a pozitív oldalon nyitottak a részvényárfolyamok a pesti börzén. A várttal ellentétben a Mol nem korrigált a hétfői szárnyalás után, felfelé tudta folytatni útját az olajrészvény. Az OTP a hétfői helyben toporgás után elmozdult a 3300-as szint környékéről, ráadásul felfelé.

A BUX index délelőtt 14 488 ponton állt, ez 2,06 százalékkal volt magasabb a hétfői záróértékénél. A forgalom magas volt az első órákban, mintegy 7,5 milliárd forint cserélt gazdát a piacon. A vezető részvények közül a Mol folytatta hétfőn kezdett erősödését, 2,67 százalékos javulás után 12 900 forinton állt kedden délelőtt. Az OTP végre el tudott mozdulni a 3300 körüli szintről, közel 3 százalékos drágulással 3465 forintig kúszott fel a részvények árfolyama. A Magyar Telekom a nyitáskor áttörte a 650-es szintet, de igazán majd az lesz az érdekes, hogy délután jelentősen felette tud-e zárni. A távközlési papírok a nap első felében 658 forintot értek, ami 1,39 százalékkal volt magasabb a hétfői áruknál.

Jól kezdtek reggel a gyógyszergyártók is a tőzsdén: az Egis 10 450 forintos ára 1,46 százalékkal volt magasabb a hétfőinél, míg a Richter közel 1 százalékos javulással 29 250 forintig erősödött.

Meglepően jól szerepelt néhány kispapír a börzén a kereskedés első periódusában: a Fotex árfolyama 10,39 százalékkal emelkedett, így 425 forintot értek a cég részvényei, míg a Synergon közel 11,5 százalékos ugrással 745 forinton állt. Az átlagnál jobban szerepelt a Rába is, mely majdnem 4 százalékkal lett drágább a nyitás után.

A nemzetközi piacokra a csendes kereskedés volt jellemző Amerikában és Ázsiában is, a kedden esedékes amerikai elnökválasztás előtt ugyanis már nem akarnak jelentős döntéseket hozni a befektetők. A választás az elemzők szerint nem fogja jelentősen befolyásolni a tőzsdét, mivel az új elnöknek mindenképp szembe kell néznie a válság következményeivel és a gazdaság lassulásával.

A forint reggel gyorsan átugrotta a 260-as szintet az euróval szemben, rögtön 262-ig emelkedett az árfolyam, majd erősödni kezdett a magyar deviza. Fél tizenegy előtt nem sokkal 259,86 forintot kellett adni egy euróért, a dollár árfolyama pedig 205,13-nál állt reggel.

Az olaj ára reggel Ázsiában ideiglenesen 60 dollár alá esett, utána azonban drágulni kezdett a nyersanyag a nemzetközi piacokon. Délelőtt 62,32 dollárba került egy hordó olaj az árutőzsdéken, ez 1,59 dollárral maradt el a hétfői árfolyamtól. Az elemzők arra számítanak, hogy a világgazdaság lassulása miatt csökkenni fog a kereslet az olaj iránt, az OPEC pedig máris újabb termeléscsökkentésről beszél.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!