A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,54 százalékos veszteségben volt, 13126 ponton zárt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,49 százalékkal 3105 pontra gyengült. Az S&P 500-as mutató 0,49 százalékkal, 1406 pontra csökkent.
A nyitás előtt az európai piacokról kellemetlen hírek érkeztek, hiszen felerősödtek azok a hangok, amelyek szerint Spanyolország nemzetközi segítségre szorulna, ám ezeket a nap folyamán többen cáfolták. Nem segített az sem, hogy a vártnál kisebb mértékben nőtt februárban a tartós iparcikkek rendelésállománya.
Mindezek ellenére a piacok pluszban nyitottak, ám az első óra végén megjelentek az eladók, és a kereskedés félidejében már tetemes, egy százalék körüli mínuszokat mutattak az indexek. A mélypont körül álltak egészen az utolsó fél óráig, amikor némi hajrával sikerült a veszteség egy részét ledolgozni.
A mai gyengébb nap ellenére az amerikai piacok eddig remekül teljesítettek, hiszen a Dow idén az első negyedében 8, az S&P 500 közel 13, míg a Nasdaq több mint 20 százalékkal nőtt. Ráadásul sok elemző még mindig azt hangsúlyozza, hogy nem túlértékeltek a részvényárak, és a közeljövőben történelmi csúcsra ugorhat a Dow és az S&P 500-as.
A szerdai vállalati hírek közül az Annie's nevű céget érdemes kiemelni, melynek most mutatkoztak be a részvényei a tőzsdén. Az organikus élelmiszereket gyártó vállalat ugyan viszonylag kevés, 5 millió darab papírt értékesített, ám a kis kapitalizáció ellenére sok befektető kezdte vásárolni. Így a kibocsátáskori 19 dollárral szemben (mely már eleve meghaladta az előzetesen várt 16-18 dolláros ársávot) az első nap 90 százalékkal megugorva 36 dollár alatt zárt.
mfor.hu