A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 52 ponttal, 0,40 százalékos emelkedéssel 13264 ponton zárt. A Dowes Jonesnak 2007 december 31. óta ez a legmagasabb záróértéke. Az S&P 500-as mutató 10,42 ponttal, 0,74 százalékkal, 1419 pontra emelkedett, ami 2008 május közepe óta szintén a legmagasabb záróérték. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 28 ponttal, 0,91 százalékkal 3120 pontra növekedett.
A nap elején míg mínuszban indultak az indexek, miután első olvasatra sem a kínai, sem az európai, sem az amerikai beszerzési menedzser index nem lett különösen fényes. Ezek közül a kínai és az amerikai számok voltak még viszonylag jók, míg az európai mutató három havi mélypontra csökkent, miközben az euró 1999. évi bevezetése óta a legmagasabb szintre nőtt a munkanélküliség februárban az eurózónában.
Az amerikai ISM index ugyan a várt 53 pont helyett 53,4-re emelkedett márciusban, ám nem elsősorban emiatt, hanem az árindex lassabb növekedése következtében lett sok befektető optimista. Azok ugyanis a vártnál kisebb mértékű emelkedést jeleztek, így sokak szerint az egyik veszélyforrással, az inflációval nem kell számolni.
Ugyan csak játék az adatokkal, de miután az elmúlt öt év mindegyikében nőttek a főbb tőzsdeindexek áprilisban, ezért néhányan már most arra számítanak, hogy az első negyedév szárnyalása korrekció nélkül folytatódhat, ami szintén az emelkedést támogathatja.
A vállalati hírek közül a Groupon zuhanását érdemes kiemelni. A világ legnagyobb kuponoldala pénteken a tőzsdezárás után jelentette be, hogy a korábban jelzettnél gyengébb lett a negyedik negyedéve. A nap krónikájához tartozik, hogy a Coty 10 milliárd dolláros felvásárlási ajánlatot tett az Avon-ra, melyet azonban az utóbbi cég elutasított.
mfor.hu