Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere az ülés után bejelentette: az azonnali megoldást igénylő területek között határozták meg a jövedelemelmaradások rendezését, a nyugdíjas korúak foglalkoztatását. Megerősítette, hogy a tanfelügyeleti intézményi önértékelési folyamat lerövidül. A tárcavezető kiemelte, mindenkit szívesen látnak a kerekasztalnál, amely kéthetente ülésezik majd, és ülései között munkacsoportokban folyik a munka.
A kerekasztal tagjai közül Horváth Péter, a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke azt mondta, elégedetten állnak fel a tárgyalóasztaltól, minden téma, amit hallhattak, olvashattak az elmúlt időszakban, előkerült. A miskolci Herman Ottó Gimnázium - amelynek nevelőtestülete a közoktatás rendszerével kapcsolatos kifogásait tartalmazó nyílt levéllel tiltakozásokat indított el - igazgatója, Madarász Péter úgy értékelt, a megbeszélés eredményes volt. Mendrey László, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke a megbeszélés legnagyobb érdemének azt nevezte, hogy "a legkényesebb kérdésben sem hangzott el az, hogy nem".
A köznevelési kerekasztal után az Országgyűlés kulturális bizottságában folytatódott a vita a köznevelésről. Palkovics László oktatási államtitkár itt prioritásként beszélt a 2016. szeptember 1-jéig megoldandó feladatok közül a Klik működésének átalakításáról és a decentralizációjáról, a finanszírozás szerkezetéről, a szervezeti rugalmasságának biztosításáról, folyamatainak áttekintéséről, továbbá menedzsmentszemlélet megjelenítéséről.
MTI